مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/02/24 تعداد بازدید: 94
print
۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده گلستان نیاز به بازسازی و بهسازی دارد

سرپرست استانداری گلستان گفت: براساس برآوردهای انجام شده ۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده استان گلستان نیاز به بازسازی و بهسازی دارند.

 میرمحمد غراوی صبح امروزدر چهارمین جلسه کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده استان، با اشاره به اینکه سیلاب خسارتی را به شبکه‌های آب، برق و گاز استان وارد کرده است، اظهار داشت: حفاظت از تاسیسات زیربنایی و ترمیم سریع جداره رودخانه‌هایی که بر اثر سیلاب تخریب شده‌اند و ممکن است خسارات بیشتری را به دنبال داشته باشند، در اولویت قرار دارد.

سرپرست استانداری گلستان تصریح کرد: همه دستگاه‌های مرتبط باید با توجه به مصوبه 11 فروردین هیئت دولت به دور از بروکراسی‌های اداری روند پرداخت خسارت‌های مردمی و کشاورزی را تسریع کنند. جلسه این کارگروه سه‌شنبه هر هفته برقرار است و دستگاه‌ها باید جزئیات اقدامات خود را در سامانه سجاد (سامانه جامع امداد و بازسازی دولت) بارگذاری کنند.

 وی یادآور شد: براساس برآوردهای انجام شده 11 هزار و 800 واحد مسکونی نیاز به بازسازی و بهسازی دارند و بانک‌های عامل توجه داشته باشند که تسهیلات این اقدام توسط دولت از محل مواد 10 و 12 پرداخت می‌شود و از محل منابع بانک نیست، لذا در تسریع ارائه این تسهیلات همکاری کامل را داشته باشند.

سرپرست استانداری گلستان گفت: نیاز است همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط و همچنین دستگاه‌های نظارتی نسبت به ساخت و‌ساز در حریم و بستر رودخانه‌ها، کانال‌ها و مسیل‌ها حساسیت داشته باشند و حکم قلع بنا را در مورد این گونه ساخت و سازها رعایت و اجرا کنند تا در سیلاب‌های آتی استان با مشکلات بیشتر مواجه نشود.

غراوی با اشاره به وضعیت خطوط انتقال گاز در فاضل‌آباد، خاطر نشان کرد: باید کمیته‌ای متشکل از شرکت آب منطقه‌ای استان، شرکت گاز، شرکت برق منطقه‌ای گلستان و مازندران محل تخریب رودخانه را بازدید و هر چه سریع‌تر نسبت به ایمن‌سازی خط انتقال گاز و دکل برق آن منطقه اقدام لازم را انجام دهند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک