مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/02/18 تعداد بازدید: 324
print
کارگران سرمایه های کشور هستند

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد گفت: کارگران سرمایه های کشور هستند.

  حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد در گفتگو با خبرنگاران ضمن تسلیت فاجعه رخ‌داده شده در معدن زمستان یورت آزادشهر اظهار کرد: حادثه معدن آزادشهر برای تمام کشور تلخ، سنگین و ناگوار بود.
وی بابیان اینکه کارگران سرمایه‌های کشور هستند، افزود: حادثه و فاجعه ای این‌گونه همه کشور را غمگین کرده است و امیدواریم مقدمات لازم برای جلوگیری از چنین فجایعی فراهم شود.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: در روایات ما از کارگر به‌عنوان مجاهد یادشده است که در نزد خداوند اجر و پاداش دارد و اگر این مجاهد در مسیر کار از دنیا رود اجر و پاداش شهید را دارد.
 
حجت‌الاسلام ولی نژاد افزود: امام صادق (ع) فرمود کسی که برای کار از خانه خارج شود همانند مجاهد درراه خداست، یقیناً کارگران حادثه‌دیده در معدن برای خدمت به کشور و تهیه نان حلال برای خانواده از خانه بیرون رفته‌اند، از طرفی هم خدمت به کشور جهاد بوده و هم تهیه نان حلال اجر و پاداش مجاهدین را دارد.
 
وی بابیان اینکه در روایات آمده که عبادت ۱۰ جزء است که ۹ مورد آن در طلب روزی حلال است، گفت: به‌جز تأسف از دست دادن کارگران چیزی که بیشتر موجب تأسف است این است که مطلع شدیم این کارگران حقوق معوقه دارند و چندین ماه بیمه نبوده‌اند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: کار در معدن کار سختی بوده و اینکه می‌شنویم این کارگران حقوق ناچیزی در مقابل این حجم کار سخت دریافت می‌کردند تلخی این اتفاق را چند برابر کرده است.
 
حجت‌الاسلام ولی نژاد بابیان اینکه اگر آخرین آمار ارائه‌شده در رابطه با عملکرد مفید نظام کارمندی درست باشد و عمر کار مفید کارمندان ما در طول روز تنها نیم ساعت باشد، افزود: با توجه به رفاه و آسایشی که در نظام کارمندی داریم در مقابل این کارگران که در شرایط سخت با مرگ دست‌به‌گریبان هستند اگر خدمت کمتری انجام دهیم در حق کارگران زحمت‌کش جفا کرده‌ایم.
 
وی افزود: در روایات داریم که پیامبر اکرم (ص) با تمامشان و عظمت خود بر دستان کارگر بوسه می‌زند و همین امر باید گویای شان و جایگاه کارگر در اجتماع باشد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک