مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/07/19 تعداد بازدید: 109
print
وقف پشتوانه پایه دار برای حوزه های علمیه است

حجت الاسلام نور الله ولی نژاد گفت:مردم اموال خود را در امر حوزه های علمیه وقف کنند .

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان:
وقف پشتوانه پایه دار برای حوزه های علمیه است
 
حجت الاسلام نور الله ولی نژاد گفت:مردم اموال خود را  در امر  حوزه های علمیه  وقف کنند .
 
حجت الاسلام نور الله ولی نژاد در حاشیه همایش وقف و حوزه های علمیه در امام زاده نور گرگان  درگفتگو با اصحاب رسانه اظهار داشت: این همایش به این منظوربرگزار شده است تا مردم موقوفات خود را وقف حوزه های علمیه کنند.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: در طول تاریخ حوزه های علمیه از پشتوانه مردمی برخوردار بود و یا از منبع خمس  و یا وقف پشتیبانی می شد و امر مقدس وقف یکی از منابع پایه دار برای حوزه های علمیه  است و از کمک های ماندگاری است که موجب حیات،رشد و توسعه  حوزه ها  می شود.
 
وی افزود:در طول تاریخ بزرگان و علمای نجف و ایران به دنبال این بوده اند که حوزه های علمیه از استقلال برخوردار باشد تا بتوانند بدون وابستگی و با پشتوانه مالی فعالیت کنند.
 
این مقام استانی تصریح کرد:اگر دولت از حوزه علمیه پشتیبانی کند ازحریت برخوردار نیست زیرا حوزه ی علمیه باید از استقلال و آزادی برخوردار باشد تا بتواند تصمیم سازی کند.
 
ولی نژاد بیان کرد: اگر مردم در وقف اموال و زمین و عرصه و اعیان جهتشان به سمت وقف و پشتیبانی از حوزه های علمیه باشد یقینا این بهره برداری به نفع جامعه است زیرا به وسیله ای موقوفات طلبه و روحانی تربیت می شوند.
 
وی افزود: جامعه ای که در آن طلبه و روحانی تربیت می شوند به تبع به وسیله این روحانیون  قرآن ،پیامبر(ص)،امام حسین (ع)،اهل بیت (ع)،نماز ،ارزشها ،معنویت و دین تبلیغ می شود و ثمره اش را خود مردم می بینند
 
ولی نژاد گفت: در گذشته تقویت حوزه‌های علمیه یکی از اهداف وقف بوده و وقف‌هایی که در این زمینه انجام شده، در پرورش علمای دین و تألیف کتب دینی اثرگذار، نقش به سزایی داشته است.
 
وی تصریح  کرد: جامعه امروز نیازمند وقف‌هایی است که به انسان‌سازی و تربیت مروجان دین کمک کند تا بیش از پیش شاهد نشر دین و عمل‌ به دستورات دینی باشیم.

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک