مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/10/03 تعداد بازدید: 624
print
ورود امام حسن عسکری(ع) به گرگان نشانه جاذبه معنوی این شهر است

فائزه عبدالهی گفت: ورود امام حسن عسکری(ع) به گرگان نشانه جاذبه معنوی این شهر است.

 رئیس شورای شهر گرگان:

ورود امام حسن عسکری(ع) به گرگان نشانه جاذبه معنوی این شهر است
فائزه عبدالهی گفت: ورود امام حسن عسکری(ع) به گرگان نشانه جاذبه معنوی این شهر است.
 
 فائزه عبدالهی در سی امین جلسه رسمی و علنی شورا نطق پیش از دستور خود را خواند و گفت: حضور امام حسن عسکری(ع) در گرگان که در آستانه ولادت این امام همام نیز قرار داریم یکی از مباهات شهروندان گرگانی است که متاسفانه تا کنون کمتر مورد توجه قرار گرفته است و نیازمند فرهنگ سازی و معرفی رویداد به‌عنوان یک جاذبه معنوی این شهر است.
 
وی ادامه داد: خداوند لطفش را شامل حال مردم این مرز و بوم کرده است و اولاد ائمه(ع)، امامزادگان و فرزندان و نوادگان ائمه اطهار(ع) به‌ویژه فرزندان موسی ابن جعفر(ع) در جای جای میهن اسلامی ایران عطر و بوی خاص معنوی به کشور بخشیده اند، حضور امام حسن عسکری(ع) در گرگان نیز از این نوع موضوعات است که باید به‌عنوان یک نماد معنوی برای این شهر برجسته شود.
 
کارشناس آموزش اقشار تاثیرگذار اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به خطبه های نماز جمعه آیت الله نورمفیدی در روز سوم ربیع الثانی، خاطرنشان کرد: آیت الله نورمفیدی به طور جدی به مسئله ورود امام حسن عسکری(ع) به گرگان در خطبه های خود پرداختند و این مهم باید مورد توجه قرار بگیرد.
 
رئیس شورای شهر گرگان ابراز کرد: تبدیل این رویداد به‌عنوان قطب فرهنگی کشور نیازمند فراهم شدن زیرساخت های فرهنگی است و متولیان امر از جمله سازمان اوقاف و امور خیریه، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، طلاب و روحانیون و مسئولان دستگاه های اجرایی و هر فردی که دغدغه فرهنگی دارد باید شرایط و امکانات را در این زمینه فراهم کند.
 
قسمت بعدی نطق پیش از دستور رئیس شورای شهر گرگان به دست فروش ها اختصاص داشت که در این باره گفت: دست فروشی در برخی کشورها نوعی فعالیت اقتصادی غیررسمی محسوب می‌کنند با وجود اینکه نقش مهمی در اقتصاد شهری می توانند داشته باشند و اگر به درستی ساماندهی شوند می تواند راحتی و آسودگی به ارمغان بیاورد و از سفرهای درون شهری جلوگیری کنند.
 
عبدالهی تصریح کرد: سیاست هایی باید اتخاذ شود که کمک حال این قشر کم درآمد جامعه شود تا کاهش فقر را رقم بزنیم.
 
وی ادامه داد: گروهی از شهرداری و قوه قضاییه و نیروی انتظامی و اصناف باید برای ساماندهی این قشر تشکیل شوند، باید مکان های برای فعالیت های دست فروشان به صورت ثابت و سیار در نظر گرفته شود یا فضاهایی که کاربری عمومی در شهر دارند دارند برای برخی از این دست فروشی ها اختصاص پیدا کند ضمن اینکه جانمایی بازارچه های محلی برای ساماندهی این دست فروشان می تواند کمک کننده باشد.
 
قسمت پایانی نطق پیش از دستور رئیس شورای شهر گرگان در خصوص بافت تاریخی شهر بود که در این باره اظهار کرد: بافت تاریخی شهرها مهم ترین دستاوردهای تمدنی کشور به حساب می آیند و مردم قدمت یک مکان و یا عرصه شهری را هویت خویش می دانند از این رو لازم است که بافت تاریخی در کانون توجه برنامه ریزان شهری قرار بگیرد
 
وی بر مطالعه بافت تاریخی گرگان برای شناخت پیشینه و تمدن کهن شهر تأکید کرد و افزود: ۱۵۶ هکتار بافت تاریخی در گرگان وجود دارد که به‌عنوان اولین بافت تاریخی کشور در فهرست آثار ملی قرار گرفته است.
 
عبدالهی خاطرنشان کرد: حفظ و نگهداری و احیا بافت تاریخی از ضروریاتی است که مدیریت شهری در کنار سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دغدغه آن را دارد.
 
رئیس شورای شهر گرگان تأکید کرد: بافت تاریخی شهر گرگان حال و روز خوبی ندارد و حتی قرار بود ۴۰ هکتار هسته مرکزی بافت تاریخی با تهیه طرح های سیما و منظر شهری، احیا و مرمت و بازسازی شود که متاسفانه هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است جزء چند مورد تک بنا که توسط راه و شهرسازی مرمت شده است.
 
کارشناس آموزش اقشار تاثیرگذار اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان متذکر شد: می طلبد در فاز اول نسبت به ۴۰ هکتار بافت مرکزی تاریخی طرح های جداره سیما و کف سازی تهیه و با همکاری تمامی دستگاه های مرتبط اجرایی می‌گردد. در خصوص خرید خانه تاریخی و رفع خطر برخی بناهای تاریخی موجود که در بودجه پیش بینی شده نیز اقدام شود چرا که برنامه ریزی برای بهره گیری از این بناها کمک به زنده نگه داشتن این خانه ها است.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک