مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/05/18 تعداد بازدید: 78
print
وحانی مستقر آزادشهر: وقف بر اساس نیاز جامعه انجام شود

حجت الاسلام مصطفی صدقی گفت:وقف بر اساس نیاز جامعه انجام شود.

حجت‌الاسلام مصطفی صادقی در گفتگویی گفت:وقف یکی از توفیقات ارزشمند در اسلام است که کم و یا زیاد بودن آن اهمیتی ندارد و آنچه مهم است،باید بر اساس نیاز جامعه انجام شود.

 
روحانی مستقر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آزادشهر بیان داشت:یکی از ویژگی‌های دین اسلام این است که هر میزان در راه خداوند متعال خرج کنیم،جای آن پر می‌شود اما به فرموده امام جواد(ع) اگر پول حق پیش آمد و ندادید،دو برابر آن برای ناحقی هدر می‌رود.
 
وی افزود:انفاق،احسان و نیکوکاری نسبت به مردم و خدمت به مصالح جامعه،از جلوه های این سنت نیک به شمار می روند که پیشرفت در زمینه های علمی،فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی را به دنبال دارد و چنانچه این امر در کشورهای اسلامی در مسیر درستی هدایت شود،می توان بسیاری از مشکل های مسلمانان را برطرف کرد.
 
صادقی در ادامه به بررسی پیشینه سنت حسنه وقف پرداخت و تصریح کرد:این امر پیش از آن که یک موضوع اسلامی باشد،یک مقوله انسانی محسوب می‌شود،بنابراین پیش از اسلام نیز وقف وجود داشته اما عنوان آن متفاوت بوده است،در قرآن آیه مستقیمی درباره وقف وجود ندارد اما در روایت هایی از ائمه معصومین(ع) می توان این موضوع را مشاهده کرد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک