مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/09/03 تعداد بازدید: 103
print

بخش کلوپ ازدواج موسسه فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان این مقاله را بر اساس بیانات معظم له تهیه و منتشر کرده است.

 
حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) هم به‌عنوان رهبر، همواره در سخنرانی ها و مناسبت‌های مختلف به آسیب‌شناسی مشکلات
فراروی جوانان برای ازدواج پرداخته اند. ایشان در یکی از صحبت‌هایشان درباره ی این موضوع در دیدار دانشجویی فرمودند:«بعضى از تصورات و سنت‌هاى غلط در مورد ازدواج وجود دارد که اینها دست‌‌ و پاگیر است، مانع از رواج ازدواج جوان‌ها است؛ این سنت‌ها را باید عملاً نقض کرد. شما که جوانید، مطالبه‌‌گرید، پرنشاطید، پیشنهادکننده‌‌ى نقض خیلى از عادت‌ها و سنت‌ها هستید، به نظر من این سنت‌هاى غلطى را هم که در زمینه‌‌ى ازدواج وجود دارد،بایستى شماها نقض کنید.»
 
رهبر معظم انقلاب در جایی دیگر می فرمایند: «من به همه‌ی مردم در سراسر کشور توصیه می‌کنم که ازدواج ها را آسان کنند.بعضی ها ازدواج را مشکل می‌کنند. مهریه های گران و جهیزیه های سنگین ازدواج را مشکل می‌کند… خانواده ی پسرها توقع جهیزیه های سنگین بکنند. خانواده ی دخترها برای چشم هم چشمی دیگران جهیزیه ها را و تشریفات را و مجالس عقد و عروسی را رنگین تر بکنند. چرا؟ اثر این را می دانید چیست؟ اثر این کارها این است که دخترها و پسرها بدون ازدواج در خانه ها می مانند، کسی جرأت نمی کند به aازدواج نزدیک شود.»
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک