مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1400/01/09 تعداد بازدید: 33
print
 نماینده ولی فقیه در گلستان: انتظار فرج جامعه را امیدوار می کند

گرگان- نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: انتظار فرج درس امیدواری می دهد و جامعه موحد همیشه امیدوار است و در هیچ شرایطی مایوس نمی شود.

گرگان- نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: انتظار فرج درس امیدواری می دهد و جامعه موحد همیشه امیدوار است و در هیچ شرایطی مایوس نمی شود.
 
 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان آیت الله سید کاظم نورمفیدی ضمن تبریک میلاد امام زمان (عج) اظهارکرد: سرنوشت تاریخ در دست زورمداران نیست بلکه به نفع حق رقم می خورد و در این تفکر، انتظار فرج درس امیدواری می دهد و جامعه موحد همیشه امیدوار است و در هیچ شرایطی مایوس نمی شود.
 
وی افزود: درباره اهمیت و آثار انتظار فرج روایات اسلامی بسیاری وجود دارد، این روایات در منابع شیعه و سنی نقل شده است. باید همه اهل انتظار باشیم و ان شاء الله آنروز را درک کنیم و باشیم و ببینم مهدی آل محمد (عج) جهان را از گرفتاری نجات داده است.
 
نورمفیدی بیان کرد: نیمه شعبان مناسبت بسیار بزرگی است، چون ولادت نجات دهنده انسان های مظلوم از زیر بار ظلم ها و جنایت ها و برقرار کننده توحید در سراسر زمین، یعنی حضرت ولی عصر (عج) است.
 
وی در ادامه با نقد این نظر که تاریخ را زورمداران می سازند، افزود: این سوال مطرح است که آیا واقعاً اختیار تاریخ بشر در دست زورمداران است؟ بر اساس همین نگاه است که برخی متفکرین غربی فرضیه غلبه تمدن لیبرال دموکراسی غرب با محوریت فرهنگ امریکا را مطرح کردند و اینگونه ترویج می کنند که قدرت برتر آمریکا است و این کشور بر جهان غالب می شود و همه را تحت نفوذ خودش در خواهد آورد.
 
نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: آنچه را که از ادیان آسمانی و مخصوصاً قرآن ما و کلام وحی استفاده می کنیم این است که چنین نبوده و تاریخ بشر رها شده نیست و تدبیر الهی سرنوشت آن را مشخص می کند.
 
نورمفیدی اضافه کرد: قرآن کریم بارها گفته است که اراده و تدبیر خدا بر سرنوشت تاریخ حاکم است و نمونه هایی از آن در بیان سرگذشت حضرت ابراهیم (ع) و حضرت موسی (ع) و پیامبر گرامی اسلام (ص) در آیات قرآن کریم اشاره شده است، در آیات بسیاری خداوند حق و باطل را مثال می زند و می فرماید حق همانند آب و باطل مثل کف روی آب است. لذا ما باید بدانیم تدبیر الهی بر این تعلق گرفته است که مردی از خاندان پیامبر (ص) بیاید و تمام عالم را پر از عدل و داد کند و این اعتقادی است که تمام فرق اسلامی، شیعه و سنی دارند و روایات بسیاری را درباره حضرت مهدی (عج) در منابع خود نقل کرده اند و همه مسلمانان معتقد هستند درنهایت، بزرگ مردی از خاندان پیغمبر (ص) می آید و سرنوشت تاریخ را به صورت تمام عیار به سوی حق رقم می زند.
 
وی در پایان از زحمات سربازان گمنام امام زمان (عج) که این روز به نام آنان نام گذاری شده، برای حفظ امنیت کشور تشکر کرد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک