مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/05/26 تعداد بازدید: 62
print
نماینده ولی فقیه در استان گلستان: مسائل فرهنگی در جامعه مهندسی نمی شود اهتمام مسئولان برای کمک به سیل زدگان

آیت الله نورمفیدی گفت: مسئله فرهنگی در جامعه مهندسی نمی شود و این در حالی است که در جامعه دیگر هزینه های زیادی انجام می شود که فرهنگ را مهندسی کنند.

آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی امروز(شنبه ۲۶ مرداد) در جلسه شورای اداری استان گلستان اظهار کرد: مسئله امامت و رهبری امت اسلامی مسئله بسیار مهمی است و رهبری یک محور در  جامعه اسلامی به‌شمار می‌رود.


نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: هر کسی در منصب و مقام رهبری نمی‌تواند نائل شود و باید فرازها و نشیب‌هایی را طی کند و آب‌دیده و برای این جایگاه ساخته شود تا بتواند در جایگاه امامت مسلمین قرار گیرد.


آیت‌الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: بزرگترین آزمایش حضرت ابراهیم(علیه‌السلام) قرار گرفت  در منا بود و دستوری از سوی خداوند نائل شد که فرزند خود را ذبح کند.

 

وی گفت: حضرت ابراهیم(علیه‌السلام) در راستای فرمان الهی از بزرگترین سرمایه خود یعنی فرزندش در راه خدا گذشته و پس از اینکه از این آزمایش سربلند خارج شد به وی وحی شد که خداوند شما را امام برگزیده است.


نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه از امامت باید درس بگیریم، یادآور شد: اهل سنت نیز به این موضوع اعتقاد دارند که ائمه اطهار(علیهم السلام) جایگاه والایی دارند و باید اهل البیت(علیهم السلام) در رفتار و زندگی ما نقش داشته باشند و سرمشق فعالیت‌های ما باشند.


آیت‌الله نورمفیدی با بیان اینکه مسئولان باید دلشان مالامال از عشق به مردم باشد، افزود: شعار در مسیر ولایت‌مداری فایده ندارد و باید در مسیر امامت و ولایت مرد عمل باشیم.


وی گفت: رابطه با خدا و رابطه با خلق خدا بر اساس روایت قرآن و احادیث و روایات محور نجات  انسان است.


نماینده ولی فقیه در استان گلستان متذکر شد: امروز ۲۶ مرداد سالروز آزادسازی آزادگان  است که به نام روز آزادگان نامگذاری شده و از همه آزادگان که آن سختی‌ها را متحمل شدند ولی لب به شکایت باز نکردند و همیشه نسبت به رهبر و امام خود وفاداری و دلبستگی خود را نشان می‌دادند تبریک عرض می‌کنم.


آیت‌الله نورمفیدی ضمن تشکر از افرادی که در سیل زحمت کشیدند، افزود: چند بار سیل در استان پیش آمده بود و اینبار مشکلات بیشتری ایجاد کرده و باید این مشکلات حل شود.


وی به همدلی در پیگیری مشکلات سیل‌زدگان تاکید کرد و یادآور شد: همه مسئولان با همکاری باید معضلات استان را برطرف کنند و وقتی کسی وارد استان می‌شود اقدام مسئولان را خوشایند ببینند.


نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: هیچ دولتی بدون ورود مردم در همه عرصه‌ها نمی‌تواند مشکلات جامعه را حل کنند.


آیت‌الله نورمفیدی با بیان اینکه آمریکا بدهکارترین کشور دنیا است، افزود: باید نگاه به گونه‌ای باشد که مردم را به صحنه بیاورید و برای استان سرمایه‌گذار جذب کنیم.

 

وی با بیان اینکه مسائل فرهنگی مهمتر از مسائل اقتصادی است، افزود: مسئله فرهنگی در جامعه مهندسی نمی‌شود، در جامع هزینه‌های زیادی انجام می‌شود که فرهنگ را مهندسی کنند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک