مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/04/19 تعداد بازدید: 227
print
مسئول دفتر آستان قدس رضوی در گرگان: عفاف و حجاب تنها در یک هفته خلاصه نشود

گرایلی گفت: عفاف و حجاب یک موضوع همیشگی دینی و فرهنگی ما است و نمی‎توان آن را تنها در یک هفته خلاصه کرد و باید در طول سال به عفاف و حجاب توجه شود.

حسین گرایلی در همایش عفاف و حجاب رضوی با محوریت قیام مردم مشهد در مسجد گوهرشاد برگزار شد، اظهار کرد: هر واقعه تاریخی که اتفاق می‎افتد در زمان و مکان و هدف خاصی اتفاق می‎افتد و اگر این وقایع تاریخی بررسی نشود آن واقعه در تاریخ به فراموشی سپرده می‎شود.

 

مسئول دفتر آستان قدس رضوی در گرگان با بیان اینکه نیاز است که به وقایع تاریخی توجه شود و از آنها درس بگیریم، ادامه داد: واقعه مسجد گوهرشاد بیانگر آن است که نقش دین و مذهب در جامعه ما پررنگ بوده و ملت ایران حرکت‎های ضد استعماری و ضد اسلامی داشتند.

 

گرایلی با بیان اینکه رهبران دینی ما در طول تاریخ نقش خود را در مبارزه با استکبار به خوبی ایفاء کردند، افزود: در دوران پهلوی یکی از تفکراتی که در مقابله با اسلام قرار داشت،  استبداد روشنفکری بود تا از طریق زور به مردم  مسائل خود را دیکته کنند و لذا از این سیاست رضا شاه پیروی کرد و موضوع کشف حجاب اجباری را گام به گام دنبال کرد.

 

وی بیان کرد: رضاشاه کشف حجاب را از خانواده خود شروع کرد و در مسجد گوهرشاد مقابله با این حرکت ضد اسلامی اتفاق افتاد و امروز به عنوان یک سنبل در تاریخ ما این روز برای ما مطرح است.

 

مسئول دفتر آستان قدس رضوی در گرگان یادآور شد: ما نباید در مناسبت‎های خاص به مناسبت‎ها بپردازیم، عفاف و حجاب یک موضوع همیشگی دینی و فرهنگی ما است و نمی‎توان آن را تنها در یک هفته  خلاصه کرد و باید در طول سال به عفاف و حجاب توجه شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک