مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/05/14 تعداد بازدید: 144
print
مسئول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی گرگان: داشتن ادبیات مناسب و دانش لازمه جذب جوانان به مسجد است

حجت‌الاسلام‌ حسینعلی امیرشاهی در گفتگویی اظهار کرد: نقش مساجد و جایگاه اجتماعی این مکان مقدس فراتر از همه عبادتگاه‌ها در ادیان مختلف است و واسطه بین مردم و راهنمایان دین قرار گرفته است.

 
مسئول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی گرگان به سفر معراج پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و گفت: شرافت مسجد نزد خداوند تا جایی است که حضرت ابراهیم خود را خادم مسجد می‌دانست و این نشان‌دهنده نقش اجتماعی و فرهنگی مسجد در تبلیغ و هدایت مردم است.
 
وی بیان کرد: هیچ‌گاه مساجد در صدر اسلام تنها برای اقامه نماز استفاده نمی‌شده و مرکز بیشتر فعالیت‌های اجتماعی مردم در مساجد بوده و ۹۸ درصد شهدای انقلاب اسلامی و دوران جنگ تحمیلی نیز از جوانان مسجدی بوده است.
 
حجت‌الاسلام امیر شاهی به ترویج فرهنگ مطالعه در بین مردم نیز اشاره و خاطرنشان کرد: مطالعه برای همه افراد جامعه لازم است ولی برای روحانی که طبیب روح مردم است واجب تر بوده.
 
وی تاکید کرد: روحانیون امین مردم هستند و باید از اعتماد مردم در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کرده و با ارائه مشاورهای لازم به مردم در کاهش آسیب اجتماعی طلاق و اعتیاد مؤثر باشند.
 
مسئول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی گرگان، لازمه جذب جوانان به مسجد را داشتن ادبیات مناسب و دانش کافی معرفی کرد و گفت: مساجد باید در حوزه سیاست نیز فعال بوده و رهبری نیز به روشنگری روحانیون تأکید بسیار داشته و باید علمای شیعه در مسائل سیاسی نیز ورود کنند و اجازه تضعیف جایگاه روحانیون را به دشمن ندهد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک