مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/05/16 تعداد بازدید: 85
print
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان: فضای مجازی به هوشیاری و سرمایه گذاری بیشتری نیاز دارد

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد گفت:فضای مجازی به هوشیاری و سرمایه گذاری بیشتری نیاز دارد.

حجت‌الاسلام نورالله ولی‌نژاد در بازدید از غرفه خبرگزاری تسنیم در نمایشگاه مطبوعات و رسانه گلستان اظهار داشت: بیش از ۲۳۰ روحانی در روستاهای گلستان به صورت مستقر و یا هجرتی واقع هستند و این روحانیون مربوط به روستاهای شیعه است و در روستاهای اهل سنت معمولا یک روحانی وجود دارد.

 
وی افزود: در ماه‌های محرم و رمضان به یک‌هزار و ۲۰۰ روحانی نیاز است که اغلب تامین می‌شود و در این ماه‌ها گلستان مشکل کمبود روحانی ندارد.
 
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان تصریح کرد: در استان گلستان ۷۰۰ امام جماعت شیعه و یک‌هزار و ۲۰۰ امام جماعت اهل سنت نیاز است که تا حدود زیادی این تعداد تامین شده و بخش کمی باقیمانده که در آینده تکمیل خواهد شد.
 
حجت‌الاسلام ولی نژاد درباره آموزش و به روزرسانی روحانیون تاکید کرد: روحانیون گلستان در طول سال آموزش‌های لازم را فرا می گیرند, ضمن اینکه در کنار این آموزش‌ها, مطالب مورد نظر از طریق کانال و فضای مجازی در جهت توانمندسازی روحانیون و بهره‌مندی بیشتر از آنها اطلاع‌رسانی می‌شود.
 
وی با اشاره به نیاز مساجد در بعضی از مکان ها به خاطر توسعه شهرها اظهار داشت: در حال حاضر ۲ هزارو ۳۰۰ مسجد در استان وجود دارد که با احتساب هر ۸۰۰ نفر یک مسجد, این تعداد برای جمعیت یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری کفایت می‌کند.
 
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان افزود: با توجه به توسعه شهرها, در برخی مکان‌ها به علت غفلت, مسجدی ساخته نشده و بعضی مناطق تراکم مساجد وجود دارد و به صورت میانگین بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ نقطه استان نیاز به مسجد دارد.
 
حجت‌الاسلام ولی نژاد فضای مجازی را ابزار دوسویه دانست و گفت: همه ابزاری که به نوعی از آن استفاده می‌شود هم فرصت است و هم تهدید محسوب می‌شود و فضای مجازی و رسانه بمانند ابزاری دوسویه هستند که می‌تواند هم برای دشمنان و هم برای دوستان کارکرد داشته باشد.
 
وی تصریح کرد: برای استفاده از این ابزار نیاز به مراقبت, دقت, هوشیاری و سرمایه‌گذاری بیشتر است زیرا میدان وسیع, عمیق و دقیق است و با توجه به عمق تاثیرگذاری باید درست و به موقع عمل کرد.
 
حجت‌الاسلام ولی نژاد, اهرم قابل تکیه‌گاه دشمن را جنگ فرهنگی دانست و اظهار داشت: اصحاب رسانه و خبرنگاران چون افسران جنگ باید در میدان مبارزه کنند زیرا دشمن به این نتیجه رسیده که تنها با هجمه و تهاجم فرهنگی می‌تواند تاثیرگذار باشد و اگر رسانه در میدان مبارزه حضور نداشته باشد قطعا دشمن موفق خواهد شد.
 
وی درباره نمایشگاه مطبوعات و رسانه گلستان تصریح کرد: استان گلستان در حوزه مطبوعات و رسانه ظرفیت و قابلیت زیادی وجود دارد و این نمایشگاه نیز کار خوبی است که در حوزه فرهنگی می‌تواند آگاهی‌بخشی و انتقال پیام برای مردم و مسئولان باشد.
 
این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۱۷ مرداد در محوطه تالار فخرالدین اسعدگرگانی برپا است و در دو نوبت صبح و عصر پذیرای علاقه‌مندان است.
 
گفتنی است،نمایشگاه مطبوعات استان به‌همت خانه مطبوعات استان گلستان و با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان برپا شده است.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک