مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/12/13 تعداد بازدید: 242
print
ظهور اسلام جایگاه زنان را در جامعه متحول کرد

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی گفت: ظهور اسلام جایگاه زنان را در جامعه متحول کرد.

 نماینده ولی فقیه در گلستان:

ظهور اسلام جایگاه زنان را در جامعه متحول کرد
آیت الله سیدکاظم نورمفیدی گفت: ظهور اسلام جایگاه زنان را در جامعه متحول کرد.
 
 آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در کنگره منطقه ای بانوی آفتاب اظهار کرد: سوالی مطرح می‌شود که آیا حضرت مریم بر حضرت زهرا (س) برتری دارد؟ همان طور که عیسی مسیح درزمان خودش بهترین بود و حضرت موسی هم در دوران خودش بهترین راهنما برای مردم بود، این نشان می دهد هیچ کدام با هم منافاتی ندارند و هر دو بهترین هستند، این موضوع در رابطه با حضرت فاطمه و حضرت مریم هم صدق می‌کند.
 
وی افزود: جایگاه بهترین زنان در بهشت است و بهترین این زنان حضرت فاطمه زهرا(س) است.
 
امام جمعه گرگان ادامه داد: در شرایطی که اسلام به وجود آمد و پیامبراکرم(ص) مبعوث شد، شرایط زنان در آن زمان خوب نبود و از جایگاه خوبی برخوردار نبودند.
 
وی تصریح کرد: اعراب در آن زمان که صاحب دختر می شدند خجالت زده بودند و این را ننگی برای خود می دانستند، اما در چنین فضایی اسلام ظاهر شد و پیامبر اکرم(ص) این فرهنگ را متحول کرد تا جایی که از درون آن شخصیتی مانند حضرت زهرا(س) ظهور پیدا می‌کند.
 
امام جمعه گرگان ادامه داد: اسلام این ظرفیت و توان را دارد که انسان ها را در دوران کوتاه به مقام عالی انسانی برساند و اگر عیب و ایرادی وجود داشته باشد از ناحیه خودماست نه اسلام.
 
آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) برای زنان بهترین الگوست، اظهار کردک: زنان ما باید به جای نگاه به غرب و شرق و بهره گیری از تفاله های غرب، حضرت فاطمه(س) را که بهترین بانوی عالم برای آن هاست را الگو قرار دهند.
 
گفتنی است، این کنگره ۱۰ اسفند به همت اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان و مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در گرگان برگزار شد و با تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان داد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک