مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/01/24 تعداد بازدید: 245
print
 طنین انداز شدن ندای توحید درمبعث نبی مکرم اسلام بر همگان تهنیت باد

سازمان تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه ای اسلامی بعثت باسعادت پیامبر اعظم حضرت محمد ابن عبدالله (صلی الله علیه و آله و سلم) را را به عموم ملت مسلمان ایران تبریک گفت.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
 
جهان آن روزگار آبستن بزرگترین حادثه حیات خویش بود. چشم زمین، از دیدن زشت ‏ترین چهره آدم، نابینا و گوش آسمان از شنیدن کریه‌‏ترین آوازهای جهالت، ناشنوا شده بود، و زمان، بدترین ثانیه‏هایش را از پستوی لحظات بیرون کشیده بود، صبر و بردباری‏‌اش را از کف داده و تاب تحمّل بار سنگین ذلّت برایش ناممکن شده بود.شب از دیدن سیاه‌‏ترین چهره بشر، وحشت‌زده از خواب برمی‌خواست و روز در سیاهی اوهام شب‏پرستان، چونان مار غاشیه، در خود مچاله شده بود. غم و اندوه، یتیم آستانه دل‌‏های دردمند بود، و حسرت، خیمه سیاهش را بر سینه‌های چا ک چا ک گسترده بود، و آه، پرنده‏ای بود که در آسمان بی کسی پرواز می‏کرد و بیچارگیبشر را آواز می‏‌داد. ناله بی‏پناهان و ضجّه بردگان با همهمه مستانه بت‌پرستان قریش، درهم آمیخته و محیطی وحشت زا پدید آورده بود.تا اینکه روزی فرامی‌رسد که پیامبر رحمت، حضرت ختمی‌مرتبت، محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله و سلم، ندای «اقرأ بأسم ربک الذی خلق» به رسالت جهانی اسلام برانگیخته 
می‌شود، و خداوند، جهان را به سپیده دم آزادی نوید می‏دهد. پلاس پوسیده جهالت و ندامت را از تن اندیشه و عمل بشر بیرون می‏کشد و جهانیان را مهمان زیباترین سفره کرمش می‏سازد، و محمد(ص) را با سبدی پر از میوه‏های رحمت، به خانه‌های ستم‏سوخته بشر می‏‌فرستد. همگان را به خوان یکتاپرستی می‏‌خواند. کامشان را با شهد اسلام، شیرین و نامشان را با خلعت آزادگی، رنگین می‏کند. در دل‏هاشان تخم ایمان می‏‌پاشد و از اعمالشان خوشه تقوا درو می‏‌کند. درهای خدعه و نیرنگ، شکسته و بازار ناجوانمردی، بسته و بوستان صفا و صداقت، شکوفا گشته و پیامبر رحمت دریـک دست، خورشید رسالت و در دست دیگر، ماه هدایت را به جهانیان هدیه می‏ کند.اینکجهان ما شاهد است که امروز در سالگرد برانگیخته شدن پیامبر گرامی اسلام به نبوت، ندای بلند توحید در سالگرد مبعث نبی مکرم اسلام در جهان طنین‌اندازتر از هر زمانی است.
 
سازمان تبلیغات اسلامی فرارسیدن عید سعید مبعث و خجسته‌سالروز بعثت باسعادت پیامبر اعظم حضرت محمد ابن عبدالله (صلی‌الله علیه و آله و سلم) را را به عموم ملت مسلمان ایران تبریک و تهنیت گفته و از خداوند متعال مسئلت می‌نماید که همگان را از پیروان و رهپویان طریق نبوت قرار دهد.

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک