مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/10/16 تعداد بازدید: 558
print

حجت الاسلام احمد صحت قول گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در کنترل آسیب های اجتماعی خوب عمل کرده است و نگاه آن پیشگیرانه است.

حجت‌الاسلام احمد صحت قول در نشست کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی در خانواده که با حضور مدیران مؤسسات قرآنی، پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی و کانون‌های فرهنگی در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد،عنوان داشت: آسیب‌های اجتماعی مهمترین پدیده اجتماعی است که جامعه را درگیر کرده‌است و با رصد فعالیت‌های خوب در این حوزه کارکرد‌های خوبی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی داشته است.

 
مدیر کل فرهنگی رسانه و فن آوری‌های نوین افزود: بعضی‌ها معتقدند اولین علل آسیب‌های اجتماعی مهاجرت است و گردش نابسامان مردم از روستا به شهر و از شهر به استان و شهرهای بزرگ مهمترین عامل آسیب‌های اجتماعی است.
 
وی تصریح کرد: عده ای علاوه بر مهاجرت، مسئله اقتصاد و عده‌ای دیگر نظام ارتباطی را عامل آسیب‌های اجتماعی می‌دانند و دیدگاه‌ها در این حوزه متفاوت است.
 
استاد این کارگاه آموزشی در ادامه افزود: با توجه به زندگی کنونی در عصر رسانه و اینکه کوچکترین وقایع جهانی، سریع به دوردست ترین مردم جهان اطلاع‌رسانی می‌شود نباید از این عامل ارتباطی عفلت کرد.
 
وی گفت: اگر در گذشته مجلس گناهی ده نفر را آلوده می‌کرد امروز با تبدیل یک مجلس گناه به فیلم و عکس، صدها هزار نفر آلوده می‌شوند.
 
مدیر کل فرهنگی رسانه و فن آوری های نوین سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: ۳ درصد مخاطبان فضای مجازی متن‌ها را می‌خوانند و اکثر آنها به دنبال فیلم و عکس هستند و رسانه‌ها سبک زندگی مدرن را به جامعه و مردم انتقال می‌دهند که این عوامل سبک زندگی مردم را عوض کرده و انتظارات مردم را بالا برده است.
 
صحت قول اظهار داشت: نظام اطلاع‌رسانی افزار گیسخته یکی از علل آسیب‌های اجتماعی است و زمانی که اپیدمی می‌شود قابل منهدم شدن نیست.
 
رئیس مبارزه با آسیب‌های اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی کشور افزود: در سازمان تبلیغات اسلامی ما معتقد به کنترل آسیب‌های اجتماعی هستیم و در این زمینه تا کنون موفق بودیم.
 
وی گفت: نگاه سیاسی و جناحی به مقوله آسیب‌های اجتماعی نباید داشت و وظیفه‌ی امروز ما در برابر آسیب‌های اجتماعی پیشگیری است و اگر مبلغ و روحانی بتواند آسیب اجتماعی را درمان کند اقدام جهادی کرده است.
 
وی با اشاره به اینکه آمار اعتیاد رسانه در کشور بالاست، افزود: اگر چه آسیب های زیادی در جامعه ما وجود دارد اما در خانواده‌های ما به ایثار و کانون خانواده اهمیت داده می‌شود و تحقیقات نیز حاکی از این است که حجاب ۵۶ درصد از خانم‌های ایرانی چادر و ۲۳ درصد مانتوی پوشیده است.
 
صحت قول در ادامه اظهار داشت: پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی که با مدیریت روحانی توانمند و زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی راه اندازی شده است که هدف این پایگاه‌ها پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ارائه خدمات فرهنگی است.
 
گفتنی است، این کارگاه آموزشی ۱۷ آذر۹۷با حضور اتحادیه مؤسسات و تشکل های مردمی فرهنگی، قرآن و عترت، مجمع کانون های فرهنگی، مجمع بانوان فرهیخته، دبیرخانه مبارزه با آسیب های اجتماعی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان ودبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر برگزار شد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک