مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/01/03 تعداد بازدید: 83
print
 رهبر معظم انقلاب: ظرفیت ها توسط مسئولان شناسایی شوند , مسئولان آمریکایی وقیح هستند

حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: تجربه ۴۰ ساله به ما نشان می دهد که کشور ظرفیت مقابله با چالش ها و مشکلات در هر سطحی را داراست و مهم این است که این ظرفیت ها توسط مسئولان شناسایی شوند.

ظرفیت ها توسط مسئولان شناسایی شوند/ مسئولان آمریکایی وقیح هستند
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: تجربه ۴۰ ساله به ما نشان می دهد که کشور ظرفیت مقابله با چالش ها و مشکلات در هر سطحی را داراست و مهم این است که این ظرفیت ها توسط مسئولان شناسایی شوند.
 
 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بمناسبت فرارسیدن سال نو و عید مبعث پیامبر اعظم (ص) بصورت زنده و مستقیم با ملت شریف ایران سخن گفتند.
 
محورهای سخنان رهبر انقلاب به شرح زیر است:
 
- ما هر سال مراسم اول سال را در سایه حریم حضرت علی ابن موسی رضا (ع) برگزار می کردیم و در خدمت مردم عزیز مشهد و زوار عزیزی که در مشهد حضور داشتند، نوروزمان با این دیدار مزین می شد و امسال محرومیم. مجدداً عید نوروز و حلول بهار را به ملت عزیز تبریک عرض می کنم.
 
- مبعث روز بسیار با اهمیتی است و واقعه ای است که خداوند متعال از پیغمبران دیگر نسبت به آن واقعه میثاق گرفته است. بعثت محتوای عظیمی داشت و راجع به آن مختصری می گویم و مرتبط می کنم با وضع امروز خودمان و اینکه از نظر عملی برای ما تاثیرگذار است.
 
- منظومه ارزشی اسلام، ارزش هایی است که اسلام آنها را تثبیت کرده است و آحاد مردم و جوامع مردمی موظف هستند خود را به این ارزش ها نزدیک کنند. قبل از غرب اسلام مفاهیم ارزشی را در قرآن مطرح کرده است؛ با این توجه که غربی ها گفتند و عمل نکردند، مثل آزادی و عدالت اجتماعی، اما در اسلام گفتند و عمل شد؛ در زمان پیامبر.
 
- احکام یعنی باید ها و نبایدها که برخاسته از معارف و منطبق با ارزش هاست و نشات گرفته از مفاهیم اصلی و معرفتی است. این مجموعه ای است که در بعثت به مردم عرضه شده است. بخواهیم این ارزش ها در رفتار و عمل مردم خود را نشان دهد.
 
- پیغمبران دشمنانی دارند و وقتی که حکومت تشکیل می دهند، دشمن خارجی هم غیر از دشمن داخلی به اینها اضافه می شود؛ وقتی به قدرت سیاسی رسیدند دشمن خارجی، آن کس که مخالف عدالت و مخالف آزادی و خوب زندگی کردن است، با آن مخالف است. این هم نسخه ای است که امام خمینی (ره) به آن عمل کرد و ارزش ها و احکام و حرکت به سمت تحقق اهداف نیاز به ایمان و توکل داشت که در امام جمع بود و ایشان حرکت کرد و خداوند کمک کرد.
 
- مردم ایران قدرت ایمانی و رسوخ ایمان در دلهای آنها بسیار زیاد است و امام این را می دانستند و حکومت اسلامی را مطرح کردند؛ زمینه آن فراهم بود که ظلم گسترده رژیم فاسد پهلوی بود و امام بزرگوار از این زمینه استفاده کردند. تحقق انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی مثل یک معجزه بود.
 
- امروز البته خبیث ترین دشمن ما و دشمن جمهوری اسلامی آمریکاست؛ البته دشمن کم نداریم اما مسئولان آمریکایی دروغ گو، وقیح، طماع و شارلاتان هستند؛ هم اینجوری هستند و هم ظالم و تروریستند، اینجور دشمنی در مقابل ما امروز وجود دارد. خداوند به پیامبر برای مقابله با دشمنان دستورالعمل دارد و ابتدا امر به صبر کرد؛ صبر به معنای نشستن و دست روی دست گذاشتن نیست؛ یعنی ایستادگی کردن و محاسبات دقیق خود را با خدعه گری دشمن تغییر ندادن و با روحیه پیگیری کردن. این معنای صبر است. ملت ایران صبر دارند، ما مسئولان گاهی بی صبری می کنیم.
 
- قوی شدن کشور جزو هدف های ماست که از خطوط اصلی بعثت است و از بعثت و قرآن گرفته شده است.
 
- امروز با یک عارضه بین المللی مواجه هستیم. این ویروس کار می کند؛ هم با خودش خوف می آورد و هم مشکل اقصادی دارد و صبر و کار درست و عاقلانه انجام دادن لازم است. مسئولان محترم ذی ربط دستوراتی دادند که همه باید عمل کنند. بنابراین از جمله موضوعات مرتبط با کرونا این است که سران امریکا چندبار تکرار کردند که شما از ما بخواهید تا ما به شما در درمان و دارو کمک کنیم؛ این از حرف های عجیب است، اولاً که خودتان دچار کمبود هستید، هم از لحاظ وسایل پیشگیری و هم دارو؛ اگر چیزی دارید صرف خود کنید. شما امریکایی ها متهم به این هستید که خودتان این ویرس را تولید کردید و به شما اعتمادی نیست. ممکن است دارویی را شما وارد کشور کنید که این ویروس را ماندگار کنید.
 
- تجربه ۴۰ ساله به ما نشان می دهد که کشور ظرفیت مقابله با چالش ها و مشکلات در هر سطحی را داراست و مهم این است که این ظرفیت ها توسط مسئولان شناسایی شوند و در همه بخش ها جوان های مومن و متشرع بکار گرفته شوند.
 
- همه به دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا عمل بکنند؛ اینکه حرم ها تعطیل شود در تاریخ ما نبوده است اما اینطور مصلحت دانستند.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک