مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/05/14 تعداد بازدید: 533
print
 رعایت موازین اخلاقی از ویژگی های مهم مداحان است

حجت الاسلام نیشابوری گفت: مخاطب شناسی و رعایت موازین اخلاقی و آداب از ویژگی های مداح اهل بیت(ع) است.

حجت‌الاسلام حسن نیشابوری در دیدار با کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی گرگان ضمن تاکید براینکه مداحان از اشعار با معنی در مدح اهل البیت(ع) استفاده کنند، افزود: استفاده از اشعار با معنی در بیدار کردن مردم و رشد عقلانی و فکری آنها موثر است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان تصریح کرد: برنامه ریزی و ساماندهی کلیه مداحان و شاعران و تشیکل پرونده و رتبه بندی سطوح فعالیت این قشر می تواند ارتباط همسو و دو طرفه با مردم و سازمان برقرار کنند تا با بصیرت کامل به اهداف متعالی دین مبین اسلام برسیم.

وی با برشمردن ویژگی های یک مداح خوب اظهار داشت: تحصیل معارف دینی و آشنا به زندگی نامه معصومین(ع)، حفظ کردن چند نمونه شعر مناسب و پر محتوا در هر یک از مناسبت های مذهبی و زمینه های مختلف و حسن انتخاب و حفظ کردن آثار منظومی که دارای پیام باشد از جمله این ویژگی ها است.

نیشابوری تحصیل موازین ادبیات فارسی و آشنایی با صرف و نحو ادبیات عرب در حد نیاز، مخاطب شناسی و رعایت موازین اخلاقی و آداب را از دیگر ویژگی های مداح اهل بیت(ع) عنوان کرد.

گفتنی است، این دیدار 12 مرداد 96 انجام شد.
 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک