مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/09/14 تعداد بازدید: 427
print
 رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور: بزرگترین خطری که امت اسلامی را تهدید می کند تفرقه است

 رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور:

بزرگترین خطری که امت اسلامی را تهدید می‌کند تفرقه است
حجت‌الاسلام علی خیرخواه گفت: بزرگترین خطری که امت اسلامی را تهدید می‌کند تفرقه و اختلاف است.
 
حجت‌الاسلام علی خیرخواه، ظهر یکشنبه 12آذر96در همایش محوری وحدت که در سالن همایش های جامعه المصطفی (ص) برگزار شد، اظهار کرد: هفته وحدت نماد تفکر بلند اسلام است و در دل ماه ربیع الاول قرار دارد.
 
وی ادامه داد: یکی از ابتکارات ماندگار امام راحل (ره) این بود که بین دو روایت شیعه و سنی درمورد ولادت پیامبر اسلام را جمع کردند.
 
خیرخواه تصریح کرد: علمای اهل سنت سال‌روز ولادت پیامبر را ۱۲ ربیع و علمای شیعه آن را ۱۷ ربیع می دانند و این تدبیر بالای امام بود که آن را هفته وحدت نامیدند.
 
وی با بیان این که هفته وحدت فرصت خوبی برای پرداختن به فضایل و خصایص و صفات پیامبر است، تأکید کرد: تدبیر امام نشأت گرفته از قرآن و سنت است.
 
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور گفت: امام قبل از پیروزی انقلاب و بعد از پیروزی اسلام نگاه بلندی به جهان اسلام داشتند و با تأسی از قرآن کریم به مسأله جهان اسلام و امت اسلامی می اندیشیدند و بعد از ایشان مقام رهبری این رویه را ادامه دادند، امت اسلامی باید ید واحده شوند و با وحدت و همدلی کارها را پیش ببرند و در برابر توطئه‌ها بایستند.
 
وی تأکید کرد: ایجاد جبهه مقاومت نماد وحدت مسلمانان است که با بیداری جهان اسلام در بین مسلمانان ایجاد شد و گسترش یافت.
 
تفرقه جهان اسلام را تهدید می‌کند
 
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور افزود: بعد از ۳۹ سال شاهد اثرگذاری و شکوفایی مسأله وحدت در جهان اسلام هستیم و این در ایران خلاصه نمی شود و در جهان اسلام همگان ارادت خود را به پیامبر اسلام نشان می دهند.
 
خیرخواه خاطرنشان کرد: از کارهای مهم این هفته آن است که پیروان مذاهب اسلامی به نظرات و اعتقادات مذاهب اسلام شناخت کاملی پیدا کنند زیرا بزرگترین خطری که امت اسلامی را تهدید می‌کند تفرقه و اختلاف است که البته در عصر ما با مدیریت رهبر معظم انقلاب شکست توطئه‌ دشمنان را شاهد هستیم.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک