مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/06/21 تعداد بازدید: 161
print
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان: پوشش فقط مخصوص دین اسلام نیست بلکه حجاب برای بشریت است

حجت الاسلام حسن نیشابوری گفت: پوشش فقط مخصوص دین اسلام نیست بلکه حجاب برای بشریت است.

حجت‌الاسلام حسن نیشابوری طی سخنانی ضمن اشاره به فلسفه حجاب گفت: پوشش فقط مخصوص دین اسلام نیست بلکه حجاب برای بشریت است خداوندوقتی انسان راخلق کرد و همانطورکه انسان را ازحیوان درهمه خلقت جدا ساخته است درپوشش ولباس هم متفاوت خلق فرموده است وانسان را به پوشش ولباس الزام فرموده بطوریکه یکی ازنشانه‌های انسانیت همان پوشیدن لباس است.

 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان درادامه افزود: خداوند درچندسوره قرآن کریم انسان‌ها رابه رعایت حجاب توصیه فرموده و درسوره اعراف خطاب به کل بشریت می‌فرماید: ای انسان‌ها ما پوشش را برای شما تکلیف قراردادیم تا بدن شما را پوشانده ومایه زینت شما شود و لباس تقوا ازهمه بهتراست پس باید انسان علاوه برحجاب ظاهری که یک تکلیف است باید حجاب درونی که همان تقوا است داشته باشیم بایدلباس ما لباس دینی باشد و درونمان هم همانند ظاهرمان درونی پرازتقوا ودرونی دیندارباشد واگرپوششی انسان را ازگناه وآلودگی حفظ نکند اصلاً ارزشی ندارد.
 
نیشابوری تصریح کرد: حجاب فقط برای زنان نیست بلکه برای عام انسان‌هاست وهم بر زنان وهم برای مردان الزامی است وبایدهمانطوریکه زنان دررعایت حجاب ملزم هستند بایدمردان هم دراین رابطه رعایت کنندوبه تناسب خود حجاب را رعایت کنند.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک