مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/06/25 تعداد بازدید: 129
print
دادستان مرکز گلستان : برای ۱۱ نفر از مسئولان گلستانی در موضوع سیل پرونده تشکیل شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: در موضوع سیل برای ۱۱ نفر از مسئولان گلستان در مرکز دادسرای استان تشکیل پرونده شده و براساس گزارش بازرسی پرونده استانداران و فرمانداران متخلف نیز که صلاحیت رسیدگی آن در تهران است رسیدگی می شود.

حجت‌الاسلام سید رضا سید حسینی در جلسه شورای اداری شهرستان گرگان اظهار داشت: سلسله مراتب باید در نظام اداری رعایت شود و بیشتر اعمال‌ کاری در این حوزه است یا مشاهد می‌کنیم که کارکنان دستگاه‌های اجرایی در خارج از حیطه کاری فعالیت می‌کنند که تخلف انضباطی و یا جرم تلقی می‌شود.

دادستان مرکز گلستان به اعمال در انجام وظایف محوله اشاره کرد و گفت: اموالی که در اختیار ما قرار گرفته همانند شغل امانتی در دست ما محسوب می‌شود و افراط و تفریط در آن منجر به خیانت به بیت‌المال می‌شود.

حجت الاسلام سیدحسینی گفت: در دوران تحریم به سر می بریم و اعتبارات باید براساس تخصیصی که برای آن در نظر گرفته شده هزینه شود و ماده 598 قانون بیان کرده که استفاده از اعتبارات در دیگر ردیف‌ها جرم است.

وی با بیان اینکه استفاده از ماشین‌های پلاک دولتی برای انجام امورات شخصی جرم و تخلف است، افزود: تصرف مال در غیر مواردی که اختیار آن را نداریم ممنوع است، استفاده از خودروهای دولتی برای استفاده شخصی تخلف است و به گزارش‌‌ها رسیدگی می‌کنیم.

دادستان مرکز استان گلستان نوع حجاب در برخی از ادارات به گونه‌ای است که نشانی از اداره اسلامی در آن نیست، خاطرنشان کرد: به موضوع عفاف و حجاب در جامعه اهمیت می‌دهیم و وقتی در دستگاه‌های متولی رعایت نشود نمی‌توان انتظار داشت که جامعه آن را رعایت کند.

حجت الاسلام سیدحسینی گفت:  انتخابات را در پیشرو داریم و استفاده از وسایل دولتی برای کاندیدای انتخابات جرم است و در صحبت ها و حضور در محافل مدیران دستگاه‌های اجرایی باید دقت داشته باشیم تا طرفداری از یک حزب و گروه برای آنها تلقی نشود‌.

وی بیان کرد: استفاده از وسایل دولتی برای یک نفر جرم است و دادستانی این موضوعات را پیگیری می‌کند و در فضای مجازی شاهد تبلیغات زودرس هستیم و این موضوع جرم است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

دادستان مرکز استان گلستان تاکید کرد: ترک فعل‌ها گاهی جرم محسوب می‌شود، در حیطه وظیفه کاری باید اقدامی انجام شود و در صورت ترک مسئولیت این اقدام جرم و قانون گذار برای آن مجازات در نظر گرفته است.

 وی گفت: در موضوع سیل برای  11 نفر از مسئولان استان در مرکز دادسرای استان تشکیل پرونده شده و بر اساس گزارش بازرسی پرونده استانداران و فرمانداران متخلف نیز که صلاحیت رسیدگی آن در تهران است رسیدگی می شود.

حجت الاسلام سیدحسینی افزود: بازپرس در حال بررسی این پرونده ها است و نتیجه این پرونده ها به مردم گزارش می شود، بیشتر جرائم این افراد ترک فعل است که منجر به خسارت به مردم شده است.

دادستان مرکز استان گلستان با بیان اینکه در حقوق عامه باید اقدام شود، افزود: امسال سال رونق تولید است و برخی از دستگاه ها مانع تولید هستند و با دخالت‌های دادستانی گاهی به برخی اقدامات سرعت بخشیده شده و این در حالی است که خود دستگاه ها باید در این امر پیش قدم باشد.

محمد حمیدی فرماندار شهرستان گرگان هم در این جلسه با اشاره به اینکه کاندیداها به شکل‌های مختلف به دستگاه‌های اجرایی نزدیک می‌شوند، گفت: امکانات دستگاه های دولتی نباید در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار گیرد.

 وی اظهار کرد: مدیران دستگاه‌هایی اجرایی باید به این مهم واقف باشند که پست و مسئولیت طعمه نیست و یک فرصت برای خدمت به مردم است.

فرماندار گرگان ادامه داد: براساس تاکید دادستان مرکز استان ترک فعل‌ها نیز جرم است و این مهم خیانت به مسئولیت و امکاناتی است که در اختیار ما قرار داده شده است.

حمیدی افزود: اگر نظارت مدیران به دستگاه های اجرایی بیشتر باشد بسیاری از نارضایتی ها و شکایت‌های مردمی اتفاق نمی افتد و باید تلاش کنیم که خود را سالم نگه داریم و در مسیر سلامت دستگاه اجرایی نیز کوشا باشیم و این مهم منجر می‌شود بسیاری از پرونده‌ها شکل نگیرد.

وی گفت: کشور در مقطع حساسی قرار دارد، سابقه چنین تحریم هایی در مدت چهل سال شاهد نبودیم و برای برگشت پول بسیاری از محصولات که در دیگر کشورها به فروش می‌رسد با مشکل رو به رو هستیم.

فرماندار گرگان افزود: در شرایط حساسی قرار داریم اما مقاومت می کنیم و این مقاومت ها منجر می شود که بر مشکلات فائق بیایم.

وی به اقدامات جبهه مقاومت و سقوط پهبادهای آمریکایی اشاره کرد و یادآور شد: وظیفه داریم در این مقطع خدمت صادقانه را به مردم ارائه دهیم و با این اقدام رضایت مردمی را نسبت به خدمات دولت افزایش دهیم.

فرماندار گرگان ابراز داشت: هشت سال دفاع مقدس را با وجود کمبودها پشت سر گذاشتیم گرچه خسارت زیادی از جنگیدیدم ولی برکات زیادی دفاع مقدس برای ما به همراه داشت.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای راهپیمایی حماسی اربعین، تاکید کرد: 4 موکب شهرستان گرگان در راهپیمایی اربعین برپا می‌شود و دستگاه‌های اجرایی از این موکب ها حمایت کنند.

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک