مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/01/13 تعداد بازدید: 271
print
حضور مردم در اعتکاف جلوه ای از تلاش انبیاء و اولیاء الله است

حجت الاسلام نور الله ولی نژاد گفت: فرهنگ اعتکاف مهمتر از خود اعتکاف است و حضور مردم در این مراسم معنوی جلوه ای از تلاش انبیاء و اولیاء الهی است.

 

حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد در جمع خواهران معتکف در مسجد جواد الائمه گرگان با تبریک ایام البیض و سالروز میلاد امام علی (ع) گفت: ماه رجب یکی از ماههای خوب خداوند است که شروع آن با فصل نیایش آغاز می‌شود و در واقع تمرین و آمادگی برای ماه های شعبان و رمضان است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: رجب ماه مهم خداوند و ماه مقدسات، ارزشها و فضلیت هاست و ایامی است که انسان ها بعد از گم کردن خود و خدا،خود و خدا را پیدا می‌کنند و با عبادت و شب زنده داری ضمن مقام یافتن در درگاه الهی برای دیگر زمینیان نیز دعا می‌کنند تا شاید بخشش و نعمات الهی شامل آنان شود.

وی از عبادت معتکفین به نام عبادت احرار یاد کرد و افزود:عده ای از بندگان خدا از ترس جهنم و عده ای دیگر برای بهشت عبادت می‌کنند در حالی که معتکفین و بندگان خصا خدا برا ی خدا عبادت می‌کنند و عبادت آنان عبادت احر است.

ولی نژاد از سنت حسنه اعتکاف به‌عنوان عاملی برای خودسازی افراد یاد کرد وافزود: اعتکاف خودسازی درونی است و روح انسان‌ها را صیقل می‌دهد و ضروری است تا معتکفین این روحیه معنوی را نیز به منازل و محیط های زندگی خود منتقل کنند.

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک