مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/11/22 تعداد بازدید: 15
print
 حجت الاسلام قمی: سازمان تبلیغات اسلامی را تبدیل به ستاد تبلیغات جنگ رهبری می کنیم

نخستین عهدواره گام دومی نهضت تبلیغات اسلامی با حضور رئیس، معاونان و مدیران ارشد سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

 حجت‌الاسلام قمی:

سازمان تبلیغات اسلامی را تبدیل به ستاد تبلیغات جنگ رهبری می‌کنیم
نخستین عهدواره گام دومی نهضت تبلیغات اسلامی با حضور رئیس، معاونان و مدیران ارشد سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.
 
 در آستانه ۲۲ بهمن ماه و چهل و یکمین طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی، نخستین عهدواره گام دومی نهضت تبلیغات اسلامی با حضور رئیس، معاونان و مدیران ارشد موسسات وابسته و بخش های مختلف سازمان تبلیغات اسلامی در یادمان شهدای انقلاب اسلامی در بهشت زهرا (س) تهران برگزار شد.
 
خانواده بزرگ سازمان تبلیغات را باید یکپارچه ببینیم
 
در ابتدای این مراسم، حجت‌الاسلام روح الله حریزاوی، معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات این سازمان ضمن خیر مقدم به میهمانان اظهار داشت: پاسخ امام صادق (ع) به کسی که به ایشان گفت: ای کاش حکومت به دست شما می افتاد، این بود« اگر حکومت به دست ما می افتاد، باید شب‌ها برنامه‌ریزی می کردیم، روزها سرکشی می کردیم، باید نان خشک میخوردیم و باید لباش خشن می پوشیدیم و الا سزاوار آتش می شدیم». این مسئولیت از دوش ما برداشته شد و اکنون میخوریم و میخوابیم! این شهدا (هفتم تیر) جانشان را به طبق اخلاص گذاشتند و مسئول جمهوری اسلامی هم بودند و ما اکنون دنبال این هستیم که چه مقامی داریم و چه حقوقی می گیریم.
 
حریزاوی معنای شهید شدن را تبدیل شدن به معیار و ملاک دانست و افزود: خلاف جریان غرب، کسانی که واقعاً شهید باشند حکومت می‌کنند و امت وسط هم امتی است که شهید شده باشد. سازمان تبلیغات واقعی آن است که در پشت صحنه رویدادها و در کوچکترین عضو این سازمان کار میکند ولی ما خودمان را چون در ستاد مرکزی هستیم، سازمان تبلیغات فرض می‌کنیم. خانواده بزرگ سازمان تبلیغات را باید یکپارچه ببینیم و امیدوارم خداوند ما را مثل حاج قاسم سلیمانی که یک انقلاب را از جا کند و جلو برد و خیلی ها را شست و پاک کرد، شهدا هم ما را تصرف کنند.
 
 
در ادامه، مجددا مراسم معارفه حجت‌الاسلام مصطفی جلالی به سمت معاون و حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان به‌عنوان قائم مقام معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان برگزار و همچنین طی احکامی جداگانه، سرکارخانم عاطفه سعیدی نژاد به سمت مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغی بانوان و آقایان دکتر مهرداد باقری به سمت دستیار ویژه رئیس سازمان، احمد مداحی به سمت رئیس مرکز رسانه‌ای و عملیات‌های ویژه سازمان و سید امیرناصر جاوید به سمت مسئول تأسیس جمعیت همت «هسته‌های مقاومت تبلیغی» منصوب شده و حکم خود را از حجت‌الاسلام قمی دریافت کردند.
 
 
در بخشی از حکم خانم سعیدی نژاد تأکید شده است: «مأموریت اصلی این اداره کل، تمهید نهضت ملی تبلیغ زنان است که از برکات فراوان آن می‌توان به ارتقاء هویتی و مأموریتی ظرفیت کم نظیر جریان‌سازی زنان در امر جریان‌سازی و گفتمان‌سازی و تعریف عرصه نقش‌آفرینی عمومی مبتنی متناسب با مهمترین شاخص‌های زنان اشاره کرد.»
همچنین در حکم سید امیرناصر جاوید آمده است: «مأموریت اصلی این جمعیت، زمینه‌سازی برای تشکیل و شبکه‌سازی مسئله محور هسته‌های مقاومت تبلیغی مبتنی بر الگوی عملی جهاد پیشرفت و عدالت و در نقاط هدف است».
 
سپس حاج منصور ارضی، مداح و پیرغلام اهل بیت علیهم السلام مجلس را به نام سرور و سالار شهیدان منور کرد.
 
نگذاریم حرف رهبری زمین بماند
 
 
حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این مراسم تاکید کرد: در این کارزار دنیا که اینقدر از سختی کارها می نالیم، حتی یک زخم هم به تن ما نیفتاده است. بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی صبر همه ما لبریز شده است و دیگر طاقت نداریم. عهدنامه ما حکم رهبر انقلاب است و من حکم ایشان را در کفنم خواهم گذاشت و به آن افتخار می‌کنم. ما مقدمه ای را برای تحول نهضت تبلیغات اسلامی دراین مدت طی کردیم و حالا آمده ایم تا با شهدا عهد کنیم حرف رهبری زمین نماند.
 
 
 
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تاکید بر هدف نهایی این حرکت که عرضه اسلام ناب به جوانان تشنه معرفت است، افزود: همانطور که بعد از تشییع جنازه شهید بهشتی خیلی از گره ها باز شد، بعد از تشییع جنازه شهید سلیمانی هم گره ها باز شد و باز می‌شود. بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی مختصات کار ما عوض شده و کار سخت تر شده است. وقتی رهبری می‌گویند که من شمشیر کشیده ام و از چپ و راست می زنم، ما سازمان تبلیغات اسلامی را تبدیل به ستاد تبلیغات جنگ رهبری انقلاب می‌کنیم. ما با هم متعهد می شویم که نگذاریم حرف رهبری زمین بماند.
 
امام خمینی(ره) یک مبلغ به تمام معنا بود
 
 
در پایان مراسم، آیت الله محمدباقر تحریری، تولیت حوزه علمیه مروی، امام خمینی(ره) را شخصیت بی نظیری توصیف کرد که با تلاش های پیامبرگونه اش ندای اسلام را نشر داد و خاطرنشان کرد: اگر با علمای بزرگ دیگر در حیطه های مختلف مقایسه کنیم، امام یک مجمعی است از همه این بزرگواران که بی نظیر بودنش به این جهت است که این جامعیت را عینیت بخشیده است. امام فرمود: معارف فکری ما فلسفه حکومت دینی است. فقه و فلسفه و عرفان در جان امام رسوخ کرده و یک پارچه خشیعت الهی و یک مبلغ به تمام معنا بود. آیه شریفه« الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ وَکَفَى بِاللَّهِ حَسِیبًا» مصداق امام خمینی(ره) است. برای رسیدن به مسیر تبلیغ اول باید بدانیم رسالات الهی چیست تا تبلیغ کنیم و آن کسی که مبلغ است باید به بلوغ فکری و عملی و در نهایت به بلوغ اخلاقی رسیده باشد که عصاره آنهاست.
 
 
استاد اخلاق حوزه علمیه تهران خوبی بلوغ را رشد و تکامل شخصیت و بدی اش را جدایی از حقیقت مطلق دانست و ادامه داد: خشیعت یعنی انسان با تمام وجود رسالاتش را بپذیرد و اولین مرحله خشیعت هم خضوع الهی است. بعضی ها مثل حاج قاسم سلیمانی شاخص می شوند چون دریافتشان نسبت به رسالات الهی بالاست. شهید سلیمانی در مسیر ذکر بود و در هرجا یک تذکری می گرفت. اکنون کعبه دل ما ولایت است و امام زمان (عج) است که در این کعبه حلول کرده است. ما باید حرکت کنیم اما آنچه شاخص باید باشد، حرکت و عملکرد رهبری انقلاب است. نتیجه می گیریم که در هر شانی که هستیم، اول به رسالات الهی توجه داشته باشیم. دوم اینکه ما خودمان در جهت نصیحت قرار بگیریم و به آن عمل کنیم تا تاثیر گذار باشد.
 
 
گفتنی است در پایان مراسم، لوح یادبود نخستین عهدواره گام دومی نهضت تبلیغات اسلامی توسط حاضران امضاء شد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک