مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/07/19 تعداد بازدید: 128
print
امام حسین(ع) مصداق نفس مطمئنه است

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان: امام حسین(ع) مصداق نفس مطمئنه است

 مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان:

امام حسین(ع) مصداق نفس مطمئنه است
 
حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد اظهار داشت:امام حسین(ع) مصداق نفس مطمئنه است.
 
 
 
حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد در مراسم دهه دوم محرم در جمع کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی استان اظهار داشت: سوره مبارکه فجر در وصف امام حسین(ع) نازل شده است وامام حسین (ع) مصداق نفس مطمئنه و نفس آرام یافته است.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان افزود:انسانی که در بحران ها و گرداب ها و در منافع و ضررها خودش را نمی بازد از آرامش و اطمینان واستحکام نفس برخوردار است.
 
وی در ادامه با بیان این جمله که نفس ماندگار است و پیر نمی شود وجسم است که پیر می‌شود افزود:عمر سعد از نفس آرام یافته برخوردار نبود و خود را به ملک و استانداری ری فروخت.
 
عضو شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: نفس گوهر گرانبهایی است که در اختیار انسان قرار گرفته است و هرکس بتواند از این در محافظت کند برنده است.
 
حجت‌الاسلام ولی نژاد در ادامه گفت: حضرت امام خمینی (رحمه الله) با وجود اینکه شرق وغرب دست به دست هم داده بودند اما دارای نفس مطمئنه بود که توانست باوجود بحران ها به قیام خود ادامه دهد.
 
عضو شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)تصریح کرد:شخصیت درخشان و بزرگوار امام حسین علیه‌السّلام دو وجهه دارد،یک وجهه، همان وجهه جهاد و شهادت و توفانی است که در تاریخ به راه انداخته و همچنان هم این توفان با همه برکاتی که دارد، برپا خواهد بود و بعد دیگر، بعد معنوی و عرفانی است.
 
ولی نژاد در ادامه با اشاره به ماجرای حسین بن علی علیه السلام گفت:حقیقتا موتور حرکت قرون اسلامی در جهت تفکرات صحیح اسلامی بوده است و هر آزادی خواه و هر مجاهدِ فی سبیل اللّه و هرکس که می خواسته است در میدان خطر وارد شود از آن ماجرا مایه گرفته و آن را پشتوانه روحی و معنوی خود قرار داده است.
 
 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک