مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/03/20 تعداد بازدید: 273
print
امام حسن مجتبی (ع) الگوی مناسبی برای جوانان هستند

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: امروزه جوانان جامعه ما می توانند با الگوبرداری از این امام مهربان در تمامی عرصه های زندگی خود موفق باشند و افتخارات زیادی را به دست آورند.

 
 
حجت الاسلام والمسلمین نورالله ولی نژاد، مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: امام حسن مجتبی (علیه السلام) در نیمه ماه مبارک رمضان دیده به جهان گشود.
 
وی با اشاره به اینکه همه ائمه (علیه السلام) برای انسان الگوهستند، افزود: این الگو بودن دائمی است، اگر ما بتوانیم حرف، سخن و سیره امام را به درستی در جامعه ترسیم کنیم جامعه استقبال خواهد کرد.
 
حجت الاسلام ولی نژاد با اشاره به ویژگی های امام حسن مجتبی (علیه السلام)، اظهار داشت: این امام مهربان ازویژگی های بسیار خوبی برخوردار بودند که ویژگی اخلاقی و ویژگی سیاسی از مهمترین خصوصیات برجسته ایشان به شمار می آید.
 
وی در خصوص ویژگی اخلاقی امام حسن مجتبی(علیه السلام)، تصریح کرد: ایشان در دوران زندگی چند بار اموال خود را انفاق کردند و به فقرا و نیازمندان رسیدگی می کردند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: مهربانی و گشاده رویی از دیگر ویژگی های این امام بود و هر فردی که به ایشان مراجعه می کردند قابل احترام بود.
 
وی در خصوص ویژگی امام حسن مجتبی (علیه السلام) در حوزه سیاسی، افزود: در این حوزه تدبیری که ایشان به خرج دادند معروف به صلح امام حسن است ایشان برای پیش گیری از بحران بیشتر حاضر به امضا صلح نامه شدند تا اصل دین، اجتماع و اصول قرآن حفظ بماند.
 
حجت الاسلام ولی نژاد اظهار داشت: در تاریخ کارایی این تصمیم بسیار موثر بود صلح امام حسن توانست کمک کند تا قیام کربلا از آثار و برکات فراوانی برخوردار شود.
 
وی تصریح کرد: امروزه جوانان جامعه ما می توانند با الگو برداری از این امام مهربان در تمامی عرصه های زندگی خود موفق باشند و افتخارات زیادی را به دست آورند.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک