مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/04/19 تعداد بازدید: 33
print
امام جمعه شهرستان آزادشهر: عفت ابعاد وسیع و مفاهیم گسترده‎ای دارد پاداش انسان پاکدامن از شهید میدان نبرد کمتر نیست

حجت‎الاسلام شهابی گفت: عفت بعد بسیار وسیع و مفاهیم بسیار گسترده ای دارد و در جایگاه‎های مختلف در موقعیت‎ها و در همه عرصه جامعه اجتماعی نمود اصلی را دارد.

حجت‎الاسلام عین‎الله شهابی در همایش عفاف و حجاب رضوی اظهار کرد: دهه کرامت شروعش به نام نامی بهترین شخصیت در میان زنان عالم یعنی حضرت معصومه(سلام الله علیها) است.

 

امام جمعه شهرستان آزادشهر به واقعه مسجد گوهرشاد اشاره کرد و ادامه داد: بیست و یکم تیر نماد عفت، غیرت و دیانت خواهران ما و غیرت برادران ما است که در کنار مضجح شریف علی‎بن موسی‎الرضا(علیه‎السلام) آماده اند که در برابر کسانی که عفت و حریم دین را بشکنند ایستادند و شهید دادند.

 

حجت‎الاسلام شهابی گفت: عفت بعد بسیار وسیعی و مفاهیم بسیار گسترده دارد و در جایگاه‎های مختلف در موقعیت‎ها و در همه عرصه جامعه اجتماعی نمود اصلی را دارد.

 

امام جمعه شهرستان آزادشهر با بیان اینکه تقریبا تعبیر حجاب نیز با عفت در کنار هم قرار می‎دهند، خاطرنشان کرد: قوه شهویه اگر در حد اعتدال قرار گیرد عفت نامیده می‎شود و امام باقر می‎فرماید «شهوت در حد اعتدال عفت است».

 

حجت‎الاسلام شهابی یادآور شد: امیرالمومین علی (علیه السلام) کمال زیور انسانی را آرایش به عفت و پاکدامنی تعبیر کرده و پاداش انسان پاکدامنی که می‎تواند گناه کند ولی بر اثر پاکدامنی پرهیز می‎کند از شهید میدان نبرد کمتر نیست.

 

وی گفت: عفت ثمره حیا است و حالتی بازدارنده که مخالف هوای نفسانی حرکت می‎کند.

 

امام جمعه آزادشهر یادآور شد: فحشاء برخلاف فطرت انسانی است، شهید مطهری بیان می‎کند که«آن چیزی که وجدان انسان را بیدار می‎کند و روح و جسمش سالم و سلامت بماند عفت است».

 

حجت‎الاسلام شهابی با بیان اینکه عفت حجب و حیای درونی انسان است، افزود: عفت یک ارزش انسانی است که انسان خود انتخاب می‎کند و حوزه عفاف بسیار گسترده‎تر از حجاب است.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک