مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/08/28 تعداد بازدید: 101
print
امام جمعه اهل سنت نگین شهر: کنفرانس وحدت زمینه ساز تشکیل امت واحده است

آخوند خوجملی گفت:کنفرانس وحدت زمینه ساز تشکیل امت واحده است.

 حاج آخوند ابوبکر خوجملی به مناسبت هفته وحدت در گفتگویی گفت:وحدت امروز مردم ایران در جهان اسلام زبانزد است و با چنین اتحاد و وحدتی است که ملتها می‌توانند راه عظمت و پایداری را بپیمایند.

 
امام جمعه اهل سنت نگین شهر با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت بیان داشت:نشست ها و گفتگوها تأثیر بسزایی در انس و الفت و نزدیکی افکار وحدت آفرین بین علمای اهل سنت و شیعه دارد.
 
وی با اشاره به اینکه اخوت و برادری اسلامی یکی از عوامل ایجاد وحدت و همبستگی اسلام است و موجب خیر و برکت در جامعه است،گفت:دشمنان همواره برای شکست اسلام تلاش کرده و قصد دارند با تبلیغات رسانه‌ای بین صف‌های مستحکم مسلمانان اختلاف بیندازند و از این طریق به اهداف شوم خود دست یابند.
 
حاج آخوند خوجملی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران تمام مسلمانان را برای تحقق وحدت اسلامی فرا می‏خواند،افزود:کشور ما در این راه اساس کار خود را دعوت از عالمان و متفکران سراسر جهان برای بحث و تبادل نظر و با هدف آگاهی و شناخت بیشتر مذاهب از یک‏دیگر و همچنین جلوگیری از هر گونه فعالیت‏های تفرقه ‏‌افکنانه و ضد وحدت قرار داده است.
 
عالم سرشناس اهل سنت تأکید کرد:جمهوری اسلامی با برپایی کنفرانس‌‏های متعدد در ایران و دیگر کشورهای اسلامی توانسته است گام‏های بزرگی برای گردهمایی و تجمع عالمان جهان اسلام بردارد و با ایجاد بحث‏های مفید و سازنده مشترکات و امور مورد تفاهم مذاهب اسلامی را آشکار سازد و زمینه‌‏های تشکیل امت واحده را فراهم سازد.
 
امام جمعه اهل سنت نگین شهر کسانی را که کنفرانس وحدت را زیر سؤال می برند مورد خطاب قرار داد و گفت:این کنفرانس آثار عملی بسیار زیادی در بین علما و روحانیون دارد که یک نمونه آن این است که علما در این کنفرانس دور یکدیگر جمع شده و به بحث و تبادل نظر می پردازند،دیدگاه‌ها و عقاید فکری خود را آزادانه و بدون هیچ ترس و واهمه ای مطرح می‌کنند.
 
وی ادامه داد:افرادی که در این کنفرانس شرکت می‌کنند بعد از اتمام این کنفرانس بین المللی آن زمانی که به کشور خود باز میگردند خود داعیه دار تقریب و مبلغی برای ایجاد وحدت بین مردم خود می‌شود که این خود بهترین نتیجه عملی این کنفرانس است که آن را باید توسعه داد.
 
آخوند ابوبکر خوجملی در پایان خاطر نشان کرد:مشکلاتی همچون افراط گرایی و پدیده تکفیر که گریبانگیر جهان اسلام شده است در نتیجه عدم شناخت کافی از یکدیگر و نداشتن تعامل بین علما است،اگر علما و روحانیون تعصبات مذهبی خود را کنار می گذاشتند و با یکدیگر به تعامل و گفتگو می‌پرداختند هرگز مشکلات این چنینی به وجود نمی‌آمد.
 
گفتنی است،این گفتگو در ۲۴ آبان ماه انجام شد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک