مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/09/26 تعداد بازدید: 212
print
امام جماعت مسجد روستای شفیع آباد: تلاش های امام عسکری (ع) منجر به تداوم مهدویت شده است

حجت الاسلام احمدی تبار گفت: تلاش های امام عسکری (ع) منجر به تداوم مهدویت شده است.

حجت‌ الاسلام احمدی تبار ۲۳ آذر ۹۷ در جمع نمازگزاران مسجد روستای شفیع آباد اظهار داشت: تلاش‌های امام عسکری (ع) منجر به تداوم مهدویت شده است.

 
وی ابراز کرد: ایشان طوری زندگی کردند که در دوران محدودیت هم بتوانند نقش خود را ایفا کنند بنابراین تنها امام معصومی که البته به ظاهر مشرف به حج نشدند، امام حسن عسکری (ع) بود. چرا که شرایط ایشان بسیار سخت و خفقان‌آور بود. امام عسکری (ع) همه شرایط، برنامه‌ها و اهدافش را گذاشت تا مسأله مهدویت جا بیافتد.
 
امام جماعت مسجد روستای شفیع آباد در ادامه افزود: برای اینکه کسی نتواند مهدی (عج) را انکار کند به برخی خواص و نیروهای مورد اعتماد جامعه ایشان را نشان داد. یادآوری احادیث پیغمبر (ص) به خواص و نزدیکان و انتصاب بعضی افراد به‌عنوان وکیل امام عسکری (ع) در مناطق شیعه‌ نشین نیز با اهمیت است مثلاً ابن بابویه وکیل امام حسن عسکری(ع) در قم بودند. همه این مسائل باعث شد که مسیر امامت ادامه پیدا کند.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک