مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/10/01 تعداد بازدید: 340
print
اقدامات فرهنگی و رسانه ای جوانان را نسبت به آسیب های مواد مخدر آگاه می کند

 استاندار در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان؛

اقدامات فرهنگی و رسانه ای جوانان را نسبت به آسیب های مواد مخدر آگاه می کند
 
 
استاندار گلستان عصر چهارشنبه (29 آذر) در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، اظهار کرد: مقابله با مواد مخدر کار سختی است و باید بیش از توجه به اقدامات فیزیکی با فعالیت های فرهنگی و رسانه ای جوانان جامعه را آگاه ساخت.
 
دکتر سید مناف هاشمی با اشاره به نهادهای تاثیر گذار در اقدامات فرهنگی، تصریح کرد: تمام دستگاه ها و نهادها خصوصاً دانشگاه ها، آموزش و پرورش و صداو سیما باید با ایده های نو و برنامه های تاثیرگذار فرهنگی روش های نوین در آگاه سازی را به کار گیرند.
 
وی افزود: استفاده از استاتید برجسته در حوزه مسائل اجتماعی و حضور قضات، روحانیون و نیروی انتظامی در کلاس های درس مدارس و دانشگاه ها می تواند زمینه آگاه سازی را فراهم نماید .
 
وی یادآور شد حضور مدیران عضو شورای هماهنگی در جلسات ضروری است و باید این شورا بصورت عملیاتی و جدی در مسائل ورود کند و گزارش ارائه نماید.
 
استاندار گلستان تعامل فرماندهان انتظامی شهرستانی با فرمانداران را زمینه بهتر دستیابی به اهداف مقابله دانست و افزود: دستگاه های مستقر در هر شهرستان به همراه فرمانداری باید امکانات خود را در راه مبارزه با مواد مخدر به اشتراک بگذارند.
دکتر هاشمی یادآور شد: آمار یکپارچه و صحیح در مسیر مبارزه بسیار پراهمیت است زیرا تنها با داشتن آمار دقیق می توانیم برنامه ریزی درستی داشته باشیم.
 
وی همچنین با اشاره به مباحث بودجه، گفت: هر کدام از فرمانداران می توانند با همکاری مدیران دستگاه های اجرایی سهمی را از بودجه زیرنظر وزیران و سازمان ها و بودجه های متفرقه را جذب نمایند و امکاناتی را در حتی در زمینه مبارزه با مواد مخدر جذب نمایند.
استاندار گلستان افزود: پیگیری های انجام گرفته باعث شد علی رغم بودجه کاهشی اکثر استان های کشور در سال 97، بودجه گلستان نه تنها نسبت به سال قبل کاهشی نداشته بلکه با افزایش مواجه شده است.
 
دکتر هاشمی در این جلسه خطاب به فرمانداران سراسر استان پیشنهاد داد ؛ فرمانداران به پیروی به اقدام مدیران استان ، برنامه پیاده روی صبحگاهی مدیران در شهرستان ها را راه اندازی نمایند.
 
لازم به ذکر است در این جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، سردار جاویدان فرمانده انتظامی استان، صادقلو فرماندار رامیان ، طیبی مدیر کل ورزش و جوانان و حسینی مدیر کل گمرکات استان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه مبارزه با مواد مخدر در حوزه کاری خود ارائه کردند.
 
گفتنی است مقرر شد تا پایان سال هر یک از شهرستان ها حداقل یک برنامه پیاده روی همگانی را در دستور اقدامات خود در جهت شادابی عمومی قرار دهند.
 
 
 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک