مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/01/13 تعداد بازدید: 156
print
اعتکاف برجسته ترین مظهر بندگی در پیشگاه الهی است

حجت الاسلام نور الله ولی نژاد گفت: اعتکاف فرصت بندگی و برجسته ترین مظهر بندگی در پیشگاه الهی است.

 حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد در جمع معتکفین خواهر مسجد امام رضا(ع) اظهار داشت: دشمن با تلاش های زیادی به دنبال تهی کردن هویت دینی از جامعه به خصوص نقش مادران در خانواه است و اعتکاف می تواند تاثیر زیادی در تقویت دینی افراد و خانواده داشته باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان همچنین به تأثیرات بسیار ارزشمند اعتکاف در زندگی مردم به‌ ویژه جوانان اشاره کرد و افزود: مراسم اعتکاف باید به سمت و سویی پیش رود که در زندگی افراد به‌ویژه جوانان ما که در حوزه فرهنگ بیشتر مورد تهاجم دشمنان قرار دارند، تاثیر گذار باشد.

ولی نژاد در ادامه با اشاره به اینکه در اسلام در عبادت تنوع های زیادی وجود دارد اظهار داشت: تنوع عبادتها در اسلام دقیقاً به دلیل نیازهای گوناگون انسان است که هر عبادتی بخشی از نیازهای روح انسان را برآورده می‌کند.

وی اظهار داشت:انسان در گریز از تعلقات مادی و دلبستگی دنیوی گاهی ناگریز از پناه بردن به گوشه خلوت است تا به دور از هیاهوی مادیات و دنیا با خدای خود نجوا کند و اعتکاف چنین فرصتی را به انسان می دهد.

ولی نژاد اظهار کرد:اعتکاف فصلی برای بارش باران رحمت الهی و شستشوی آلودگی های گناه و تطهیر صحیفه ایمان و نورانی ساختن دل و صفا بخشیدن به روح و مجالی برای بار یافتن به بارگاه جلال ربانی است.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک