مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/01/16 تعداد بازدید: 58
print
نسبت به خدمات انجام شده در مناطق سیل زده بی انصاف نباشیم

امام جمعه گرگان گفت: نسبت به خدمات انجام شده در مناطق سیل زده بی انصاف نباشیم.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه گرگان اظهار کرد: اکثر استان های کشور امسال درگیر سیلاب بوده و استان ما هم در سیل خسارت دید و شهرهای گمیشان و آق قلا هنوز آبگرفتگی دارند.

وی با بیان این که در این سیل همه نیروها و مقامات نظامی، انتظامی و دولت حضور یافتند، افزود: رهبر معظم انقلاب هم از همان روزهای ابتدایی پیگیر خدمات‌رسانی و امداد به سیل‌زدگان بودند و همواره گزارش وضعیت سیل‌زدگان را دنبال می کردند.

نورمفیدی گفت: در این حادثه برخی از افراد در خارج از مرزهای ایران شروع به سیاه‌نمایی کردند و دولت و حکومت اسلامی را زیر سوال بردند و حتی برخی در داخل هم در نهایت بی‌انصافی به جای اینکه آلام مردم را بکاهند با تهمت به مسئولان به نظام ضربه زدند.

وی اضافه کرد: ۱۵ سال قبل در یکی از مناطق آمریکا سیل ویرانگری اتفاق افتاد و بعد از ۱۵ سال هنوز آب و برق این منطقه قطع و زندگی برای مردم این منطقه دشوار است و براساس آن عده‌ای به جاهای دیگر مهاجرت کردند.

نماینده ولی فقیه استان گلستان با تأکید بر حضور مسئولان از همان روزهای ابتدایی، گفت: ارتش لایروب تخصصی خود را از آبادان به سه بخش تقسیم کرده و از طریق هواپیما به این منطقه آورده تا بتوانند تخلیه آب را از شهرها سرعت ببخشند.

وی با بیان اینکه نباید نسبت به خدمات و پیگیری‌های انجام شده در مناطق سیل زده بی‌انصافی کرد، گفت: خسارات در منطقه سیل‌زده بسیار سنگین است و همانند جنگ اگر مردم وارد نشوند نمی‌تواند دولت از عهده حل این مشکلات به تنهایی برآید.

نورمفیدی تصریح کرد: البته چنین سیلی ضعف‌هایی ممکن است در کنارش داشته باشد و این نکته باید بررسی شود که خدای نکرده در این حادثه کوتاهی روی نداده باشد.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه شعبان، خاطرنشان کرد: در هفته آینده ماه شعبان را در پیشرو داریم و این ماه بسیار پربرکتی است و در این ماه انسان فرصت دارد تا خود را برای ورود به ماه مبارک رمضان آماده کند.

نورمفیدی افزود: همچنین در این ایام میلاد با سعادت امام حسین(علیه السلام) و میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل(علیه السلام) که روز جانباز نامگذاری شده در پیشرو داریم.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: در هفته آینده همچنین میلاد با سعادت حضرت سجاد(علیه السلام) را در پیش داریم که نقش ارزنده‌ای در زنده نگهداشتن نهضت کربلا داشت.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک