مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1400/01/13 تعداد بازدید: 19
print
امام جمعه موقت گرگان: مسئولان برای بهبود معیشت مردم تلاش کنند

گرگان- امام جمعه موقت گرگان با انتقاد از وضعیت بد اقتصادی مردم، گفت: مسئولان باید برای رفاه مردم تلاش کنند.

 حجت الاسلام قاسم لیوانی در نماز جمعه عبادی سیاسی شهر گرگان اظهار کرد: همه در برابر انسان های نیازمند مسئول بوده و باید از کسانی که درآمد نداشته یا درآمد آنها اندک است، حمایت شود.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کارگران روزمزد گفت: بسیاری از این افراد سرافکنده به خانه برمی‌گردند و شرمنده زن و فرزند خود می شوند.

لیوانی بیان کرد: درست است که کمک هایی تحت عنوان یارانه و کمک معیشتی به آنها می‌شود اما با وجود گرانی ها و افزایش روز به روز قیمت ها، این کمک ها دردی از آنها دوا نمی‌کند.

امام جمعه موقت گرگان اضافه کرد: از یک طرف جوانان را به ازدواج و تشکیل خانواده ترغیب می کنیم اما با وجود تنگناهای اقتصادی و نیازمندی آنها به مسکن و لوازم زندگی، این امر برای اکثر آنها میسر نیست.

وی گفت: امیدواریم مسئولان مملکت به منافع مردم توجه بیشتری داشته باشند و آنچه منافع جامعه اقتضا می کند را اجرایی کنند.

لیوانی ادامه داد: مملکت ما سرزمین فقیری نیست بلکه منابع زیادی داریم و باید آنها را استخراج کرده و صرف رفاه حال مردم کنیم.

وی همچنین با اشاره به شعار سال گفت: رفاه اقتصادی جامعه در گروه دو عنصر محوری کوشش در تولید و قناعت در مصرف است.

امام جمعه موقت گرگان اظهارکرد: متاسفانه در جامعه ما رقابت ناسالمی در جامعه وجود دارد و در بسیاری از موارد مانند مانند مسکن، لباس، غذا، خودرو و لوازم زندگی اسراف و زیاده‌روی را شاهد هستیم که باید قناعت صورت گیرد.

لیوانی ادامه داد: مقصود از تولید اشتغال به کار مشروع برای تامین زندگی و پیشرفت جامعه است و در روایات ما هم فراوان به این امر توصیه شده و سیره ائمه ما هم چنین است.

وی گفت: گسترش رفاه معقول و عزتمندانه برای خانواده لازم است و باید سرپرست خانواده برای رفاه خانواده تلاش کند.

امام جمعه گرگان اضافه کرد: برای تحقق شعار سال باید قوانین شفاف در مجلس تصویب شود.

لیوانی عنوان کرد: قوانین فعلی مربوط به بیش از نیم قرن پیش بوده که در مجالس قبل از انقلاب تصویب و کاربرد و اثربخشی لازم را ندارد.

وی گفت: در برخی مواقع افراد و مسئولان هستند که اجازه تولید مطلوب و کافی را نمی دهند و با تفسیر غلط از مقررات جلوی تولید سنگ اندازی می کنند.

لیوانی افزود: باید قوانین شفاف تصویب و این قوانین به قوه مجریه داده شود تا به تولید در کشور شتاب ببخشم.

وی ادامه داد: در حال حاضر دشمنان حتی حاضر نیستند اقلام و مواد مورد نیاز به واکسن را در اختیار ایران قرار دهند و با روش‌های مختلف ممانعت می‌کنند.

لیوانی اضافه کرد: بسیاری از تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی فرسوده است که اگر تحریم نبودیم باید آنها را دور می انداختیم اما الان مجبور هستیم با هزینه‌های زیاد آنها را تعمیر و استفاده کنیم.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: همه مسئولان نمایندگان مجلس، قوه مجریه و قضائیه همه باید دست به دست هم دهند تا در راه تولید موانع را برطرف کرده تا جامعه نیاز به بیگانگان نداشته باشد و به خودکفایی برسد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک