مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/09/13 تعداد بازدید: 458
print
مادران مهم ترین کارکرد را در تربیت خانواده دارند

فاطمه رضوی نسب گفت: مادران مهم ترین نقش و کارکرد را در تربیت خانواده دارند.

 کارشناس امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی گرگان:

مادران مهم ترین کارکرد را در تربیت خانواده دارند
فاطمه رضوی نسب گفت: مادران مهم ترین نقش و کارکرد را در تربیت خانواده دارند.
 
 فاطمه رضوی نسب 12 آذر 96 در گفتگو با مدیر روابط عمومی این اداره گفت: خانواده مهمترین عنصر اجتماعی است که شقاوت و سعادت یک جامعه بستگی به آن دارد و در دین مبین اسلام توجه بسیار زیادی به این عنصر مهم اجتماعی شده است.
 
کارشناس امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی گرگان افزود: کارکرد اصلی خانواده تربیت انسان است که در این کانون انسانها قدر و منزلت پیدا می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه در بین اعضای خانواده مهمترین نقش تربیتی بر دوش مادران است افزود: اگر مهمترین نقش و کارکرد خانواده تربیت است این مادران هستند که این نقش را می سازند و بیشترین تاثیر را در رشد فرزندان ایفا می‌نمایند.
 
وی از نقش تربیتی مادران به‌عنوان یک نقش غریزی یاد کرد و افزود: اصولا نقش تربیتی مادران یک نقش غریزی است و اگر کسی بخواهد این نقش را از مادر دور کند تعادل جامعه را به هم زده و آن‌را به هم می ریزد.
 
رضوی نسب اضافه کرد: علاوه بر این، سرکوب نقش تربیتی مادران باعث میشود که پیامدهای ناگواری گریبان گیر جامعه شود و نظم اجتماعی را دچار مشکل نماید.
 
وی به دو ویژگی عمده مادران اشاره کرد و گفت: خداوند در وجود مادران دو ویژگی عمده را به ودیعه گذاشته که یکی تحول و دیگری تحمل است و این چیزی است که در وجود رهبران بزرگ عالم نیز دیده می‌شود.
 
کارشناس امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی گرگان با بیان اینکه امروزه به واسطه وجود فناوریهای نوین، ارتباطات اجتماعی و انسانی مورد تهدید واقع شده اند افزود: با ورود فناوریهای نوین به زندگی انسانها ارتباطات انسانی تا حدود زیادی دچار دگرگونی شده و صله رحم که عامل پیوند و استحکام اجتماع است کم رنگ شده و از طریق فناوریهای نوین سعی میشود ارتباط بین افراد برقرار شود که البته هیچگاه این نوع ارتباط نمیتواند جوابگوی نیازهای عاطفی و روانی انسان شود.
 
وی با بیان اینکه متاسفانه در شرایط کنونی خطر ماهواره و اعتیاد دو آسیب مهمی هستند که خانواده ها را تهدید می‌کند افزود: امروز آسیبهای اجتماعی به طور فزاینده ای از طریق اعتیاد و ماهواره فرزندان ما را تهدید می‌کند ولذا اگر ما غافل باشیم به یقین بزرگترین سرمایه زندگیمان دچار خسارات جبران ناپذیری می شوند که ممکن است جبران آن به سادگی امکان پذیر نباشد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک