مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/12/22 تعداد بازدید: 232
print
عفت و پاکدامنی و مهرورزی زن موجب استحکام بنیان خانواده می شود

حجت الاسلام جعفر کوهستانی گفت: عفت و پاکدامنی و مهرورزی زن موجب استحکام بنیان خانواده می شود.

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی بندرترکمن:

عفت و پاکدامنی و مهرورزی زن موجب استحکام بنیان خانواده می‌شود
حجت‌الاسلام جعفر کوهستانی گفت: عفت و پاکدامنی و مهرورزی زن موجب استحکام بنیان خانواده می‌شود.
 
 حجت‌الاسلام جعفر کوهستانی  با تبریک فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) گفت: مقام زن در اسلام چنان است که در قرآن کریم سومین سوره مفصل به نام "النساء" نامیده شده است و در ده سوره دیگر مسائلی مربوط به حقوق و منزلت زنان است و همه جا در خطابات عام آنان مورد خطابند و همچنین از بسیاری از مفاهیم قرآن می توان نکات مهمی را در این رابطه استنباط کرد و این ادعای دروغ را که اسلام برای زن ارزشی قائل نیست؛ بدینوسیله بطور کلی منتفی دانست. 
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی بندرترکمن افزود: مقام زن در اسلام، مقامی منحصر به فرد است، مقامی نوین، چیزی که مشابهی برای آن وجود ندارد. به هر نظام دیگری که می نگریم، به دنیای شرق کمونیست و یا به ملل دموکراتیک، درمی یابیم که زنان در آنجا واقعاً خشنود نیستند.
مقام زن در آنجا چیزی نیست که مورد غبطه واقع شود. زن مجبور است برای زنده ماندن به سختی کار کند و گاهی حتی کار مشابه مردان را انجام داده اما حقوقی کمتر دریافت می‌کند. او از آزادی ای برخوردار است که در برخی موارد مشابه آزادی گرایی می‌شود. برای رسیدن به آنچه که امروز از آن برخوردار است، زنان در طول دهه ها و قرن ها به سختی مبارزه کرده اند، برای به دست آوردن حق یادگیری و آزادی کار کردن و کسب درآمد زن مجبور بوده است که از خودگذشتگی های مشقت باری را تحمل کند و از بسیاری از حقوق طبیعی خود چشم پوشی کند. برای رسیدن به جایگاه خود به‌عنوان یک موجود انسانی دارای روح، او بهای سنگینی پرداخته است.
اما با وجود همه این فداکاری های سنگین،در نظام های اجتماعی غربی، زن هنوز نتوانسته است جایگاهی مساوی برداشته باشد. او هنوز نتوانسته است آنچه را که اسلام با فرمان الهی برای زن مسلمان در نظر گرفته است، بدست آورد.
 
وی در ادامه اظهار داشت: از مهم ترین شیوه های تعلیم و تربیت، روش الگوگیری است. اسلام هم برای تربیت و تعالی انسان ها، بر این اصل مهم تأکید نمود؛ زیرا شخصیت الگو، به‌عنوان یک نقطه ی کانونی در محور رشد و هدایت های اخلاقی تربیتی قرار می گیرد و در شکل گیری رفتار تربیت شونده، آثار زیادی بر جای می گذارد. به همیت دلیل قرآن کریم الگوهای صحیحی را تعیین نموده و بر پیروی از ایشان سفارش کرده است. از سوی دیگر نیاز به الگو، از نیازهای طبیعی بشر است و انسان را وا می دارد تا با در نظر داشتن الگوی مورد نظر، تلاشی هدف دار و آگاهینه برای رسیدن به ویژگی های رفتاری و اخلاقی الگو در پیش گیرد.
 
کوهستانی تصریح کرد: زنان جامعه ما اگر می‌خواهند به کمال واقعی برسند باید به دو الگوی مهم زندگی حضرت فاطمه(س) توجه کنند یکی اینکه همواره با عفت و پاکدامنی بنیان خانواده را مستحکم‌تر کنند و دیگر این‌که با مهرورزی در کانون خانواده جامعه را از بسیاری از آلودگی‌ها پاک کنند.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک