مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/05/11 تعداد بازدید: 12
print
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان: ۶۰درصد فوتی های کرونا درگلستان بیماری زمینه ای داشتند/فوت ۱۲ کودک

گرگان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۶۰ الی ۶۵ درصد بیمارانی که بر اثر کرونا در گلستان فوت کرده اند، بیماری زمینه ای داشتند.

۶۰درصد فوتی های کرونا درگلستان بیماری زمینه ای داشتند/فوت ۱۲ کودک
 
گرگان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۶۰ الی ۶۵ درصد بیمارانی که بر اثر کرونا در گلستان فوت کرده اند، بیماری زمینه ای داشتند.
 
عبدالرضا فاضل اظهارکرد: ۶۰ الی ۶۵ درصد بیمارانی که بر اثر کرونا در گلستان فوت کردند، بیماری زمینه‌ای داشته و این عمل در اطفال بیشتر صادق است.
 
طبق گفته فاضل از مجموع ۱۲ کودک فوت شده در استان بر اثر کرونا، ۱۱ نفر بیماری زمینه‌ای داشته و تنها یک نفر فاقد بیماری بود.
 
وی افزود: بار مراجعات کودکان به بیمارستان‌ها در پیک دوم کرونا ثابت مانده و هم اکنون ۳۰ کودک در بیمارستان‌های طالقانی گرگان و گنبدکاووس بستری هستند.
 
فاضل در خصوص کیت گفت: کمبودی در این مورد نداریم اما هزینه آن بالا است و البته گرفتن روزی ۴۰۰ آزمایش توان بالایی نیروی انسانی را می طلبد.
 
وی تصریح کرد: احتمال ابتلای فردی که در آزمایشگاه، روزانه با ۴۰۰ کیت سروکار دارد بیش از کسی است که با فرد مبتلا در ارتباط است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص نحوه درمان بیماران هم گفت که تمام پروتکل‌های کشوری در استان رعایت می‌شود.
 
فاضل با تأکید بر اینکه هر بیمار پروتکل خاص درمانی خودش را دارد، افزود: اکسیژن تراپی، درمان‌های حمایتی، مصرف کورتون‌ها، ای وی آی جی، تعویض خون و پلاسمادرمانی از جمله راه‌های درمان است.
 
وی معضل بزرگ استان را کمبود دستگاه‌های اکسیژن برشمرد و گفت: طی ۱۰ روز آینده با خرید تجهیزات جدید این مشکل برطرف می‌شود.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک