مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/07/17 تعداد بازدید: 113
print
حضور پر رنگ نیروی انتظامی موجب حفظ نظم و امنیت جامعه است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آزادشهر: حضور پر رنگ نیروی انتظامی موجب حفظ نظم و امنیت جامعه است

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی آزادشهر:

حضور پر رنگ نیروی انتظامی موجب حفظ نظم و امنیت جامعه است
حجت‌الاسلام رضا دیلمی گفت: حضور پر رنگ نیروی انتظامی موجب حفظ نظم و امنیت جامعه است.
 
 حجت‌الاسلام رضا دیلمی به مناسبت هفته نیروی انتظامی در گفتگویی گفت: حضور پر رنگ نیروی انتظامی در جامعه موجب حفظ نظم و امنیت اجتماعی و آسایش خاطر مردم است.
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی آزادشهر افزود: نیروی انتظامی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا امنیت اجتماعی مردم در جامعه حفظ شود و این امر تنها با تلاش این نیرو محقق نخواهد شد و مساعدت و یاری مردم را نیز می طلبد.
 
وی خاطرنشان کرد: حضور به موقع و اطمینان بخش نیروی انتظامی در رخدادهای مختلف جای تقدیر دارد و خداوند پاداش این جهاد بزرگ اجتماعی را به کارکنان خدوم و زحمت کش این نیرو خواهد بخشید.
 
دیلمی سپس به پیام های قیام عاشورا اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از پیام های حادثه عاشورا، شناسایی و معرفی خواص غیر متعهد و بی بصیرت است.
 
دیلمی تصریح کرد: واقعه ی خونین کربلا، نماد روشنی از خیانت و کوتاهی مجموعه ای از خواص است که می توانستند با شناخت فرصتها و موضع گیری مناسب جلو انحراف و حاکمیت باطل را بگیرند و نگذارند جریان نبوت و رسالت از مسیرش خارج و مشتی ریاست طلب غیر صالح بر جایگاه رسالت تکیه زده و زمینه حادثه عاشورا را فراهم کند.
 
دیلمی تصریح کرد: از دیگر درس ها و پیام های مکتب عاشورا، توجه به ارزش ها و قداست ها و عزم جدی و برنامه ریزی در جهت حفظ حدود و رعایت قداست هاست که در طول زندگی امام حسین(علیه السلام ) و به‌ویژه در جای جای نهضت، توجه و رعایت این موضوع مشاهده می‌شود و بارزترین مصداق این مهم، تصمیم گیری برای خروج از مکّه و حرم امن الهی بود؛ آنجا که احساس کرد اگر در حرم امن الهی بماند امکان دارد نظام فاسد دست به فاجعه خطرناکی بزند که هم جان امام به خطر افتد و هم قداست حرم الهی مورد خدشه قرار گیرد؛ لذا تصمیم گرفت برای حفظ قداست و حرمت حرم امن الهی از مکّه خارج شود.
 
وی گفت: آنچه مسلم است یکی از رسالت و ماهیت اصلی قیام و نهضت امام حسین (علیه السلام )، مقابله با حکومت ظالمانه معاویه و خلافت فاسد یزید، تحقّق و اقامه فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر است. در واقع قیام برای از بین بردن بزرگترین منکر که همان حکومت شیطانی بنی امیه که ریشه همه پلیدی ها و ناهنجاری ها در جامعه آن روز بود و شکل دهی بزرگترین معروف، یعنی تحقّق مدیریت دینی در چارچوب مبانی ارزشی اسلام که ریشه همه فضایل وارزش ها است.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک