مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/07/15 تعداد بازدید: 101
print
۸۰ درصد کاروان پیاده گلستانی حرم امام رضا(ع) از شهرستان کلاله اعزام می شوند

 مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان:

۸۰ درصد کاروان پیاده گلستانی حرم امام رضا(ع) از شهرستان کلاله اعزام می شوند
حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد گفت: ۸۰ درصد از هیئت های پیاده روی ۲۸ صفر از شهرستان کلاله اعزام می شوند.
 
 
 
حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد در جمع مسئولین کاروان های پیاده حرم رضوی در دفتر امام جمعه کلاله گفت: تشرف پیاده به بارگاه ائمه اطهار (علیهم السلام)، در قرن‌های گوناگون اسلامی و به مقتضای حکومت‌های مختلف، دارای فراز و نشیب های بسیاری بوده است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان در ادامه با بیان این جمله که تشرف به زیارت امام رضا (ع) با پای پیاده در تاریخ سابقه ای طولانی دارد افزود: جدای از روایاتی که برای این زیارت از بزرگان دینی نقل شده در طول تاریخ بسیاری از بزرگان و فرمانروایان و سلاطین جهان به زیارت امام رضا علیه السلام تشرف حاصل کرده اند.
 
وی اظهار کرد:احادیث فراوانی در خصوص ثواب زیارت حرم امام رضا (ع) وارد شده است به طوری که زحمتها و اذیتهایی که زائر در طول راه می بیند باعث حرام شدن آتش جهنم بر انسان زائر می‌شود.
 
ولی نژاد با بیان این نکته که با بررسی های انجام شده ۸۰ درصد از هیئت های پیاده روی ۲۸ صفر از شهرستان کلاله اعزام می شوند،افزود:لذت تصمیم به برگزاری این جلسه استانی در این شهرستان گرفته ایم.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان اظهار کرد:همه ساله تیمی از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان متشکل از مدیر کل،کارشناس تشکل های دینی،رئیس شورای هیئات مذهبی،رئیس کانون مداحان استان و نماینده ای از استانداری در دهه اول صفر به مشهد مقدس اعزام می شوند و از نزدیک روند فعالیت های هیئت های مذهبی را مشاهده می‌کنند و با حضور در جمع این زائرین که به صورت پیاده یا سواره اعزام شده اند بسیاری از مشکلات آنان شناسایی و مرتفع شده است.
 
وی افزود:تجمع بزرگ هیئات مذهبی نیز در مشهد برگزار می‌شود و از سوی هیئت مذهبی مهدویون موکبی نیز به مدت ۴ روز که تداعی کننده موکب نجف و کربلاست، در فلکه آب مشهد مقدس راه اندازی و در این موکب اطعام دهی، پذیرایی خوب، صبحانه،ناهار، شام،عصرانه،چای،شیرینی برگزار می‌شود.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان در ادامه این گفتگو بیان داشت: مقرر شده است تا برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی تعداد ۳۰ نشست برنامه ریزی به منظور برگزاری بهتر این همایش پیاده روی انجام شده است و تعداد ۳ تیم بازرسی و سرکشی از مسیر حرکت کاروان های مشهد مقدس با حضور ۱۵ مبلغ صورت خواهد گرفت.
 
این مقام استانی با تشکر از کلیه ادارات همیار در اجرای این مراسم پیاده روی افزود: هماهنگی با نیروی انتظامی جهت تدابیر انتظامی و ترافیکی و هماهنگی با دهیاران جهت اسکان و ایجاد ایستگاه های صلواتی در مسیر کاروان ها، هماهنگی با اداره راه جهت نصب تابلو های هشدار دهنده در مسیر حرکت کاروان ها، هماهنگی با هلال احمر جهت پوشش خدماتی و درمانی کاروان ها اتخاذ شده است.
 
 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک