مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1399/12/03 تعداد بازدید: 23
print
معاون تبلیغات اسلامی گلستان: سیره زندگی امام جواد (ع) بهترین الگو برای نسل جوان است

 حجت الاسلام رضا دیلمی ضمن تبریک امام جواد (ع) اظهارکرد: حضرات معصومین (ع)، جامع فضائل و مناقب هستند که با مطالعه و بررسی زندگی، رفتار و سیره زندگی آنها، انسان هویتی متعالی می یابد و به سوی حق و حقیقت رهنمون می شوند.

وی افزود: از ویژگی‌های بارز امام جواد (ع)، ایمان، داشتن صبر، شکیبایی و بردباری در مقابل مصائب و حوادث ناگوار روزگار بود همچنین آن حضرت در برابر عملیات روانی و دسیسه عناصر نفاق و دستگاه حاکم جور با شجاعت و صراحت از اصول و مبانی اسلام ناب دفاع می کرد.

دیلمی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی‌های آن امام همام، توجه به نیازمندان، گره گشایی، جود و احسان و بخشش بود که لقب جواد هم به خاطر همین ویژگی بوده که برگرفته از نام‌های زیبای پروردگار متعال است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان بیان کرد: خدمت به مردم و رفع نیازهای آنها یکی از اصول مهم و بی بدیلی است که در متن زندگی امامان معصوم (ع) به زیبایی دیده می شود و امام جواد (ع) هم در این عرصه الگوی بشریت است.

وی اضافه کرد: از منظر امام جواد (ع) خدمت رسانی به مردم و تقسیم نعمت و توجه به نیازمندان، یک اصل خدشه ناپذیر و شکرگزاری عملی بوده و اگر در این عرصه کوتاهی و سهل انگاری شود، ناسپاسی است.

دیلمی با تاکید بر ضرورت اهمیت تبیین سبک زندگی ائمه معصومین (ع) در بین لایه های اجتماعی به ویژه در حوزه خانواده‌ها، افزود: مطالعه و بررسی ابعاد مختلف زندگی امام جواد (ع) و آشنایی با ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری آن امام همام، بهترین و نورانی ترین مسیر برای نوجوان و جوانان امروز برای رسیدن به تعالی و بالندگی است.

وی گفت: آموزش و نشر مؤلفه‌های اخلاقی امام جواد (ع) از قبیل صبر، بخشش، شجاعت، صراحت، صداقت، خدمت رسانی به مردم، مدارا با مردم و غیره در قالب دروس تربیتی و مهارت‌های زندگی فردی و اجتماعی در مراکز آموزشی، فرهنگی و نهاد خانواده می‌تواند در تربیت دینی و تولید رفتار در قامت نسل امروزی، نقش مهمی ایفا کرده و در پیشگیری، کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی داشته باشد بر این اساس، شبکه تبلیغی و نهادهای فرهنگی در این راستا با توجه به حجم عملیاتی دشمن در کارزار تمدنی، نقش مهمی دارند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک