مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/08/26 تعداد بازدید: 216
print
مدیرکل کتابخانه های عمومی گلستان: جامعه از طریق افزایش سرانه مطالعه به توسعه پایدار می رسد

رضا قوانلو گفت: جامعه از طریق افزایش سرانه مطالعه به توسعه پایدار می رسد.

 همایش بیست و ششمین دوره بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور استاندار، مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان، نماینده آزادشهر و رامیان و مسئولین استانی و شهرستانی صبح در سالن همایش جامعة المصطفی(ص) گرگان برگزار گردید.

 
رضا قوانلو در این همایش اظهارکرد: نهاد کتابخانه های عمومی از حالت سنتی خارج شده و کارش فقط داد و ستد کتاب نیست هرچند یکی از وظایف اصلی این مجموعه ترویج کتابخانی است.
 
 
وی تصریح کرد: نهاد کتابخانه های عمومی برنامه خاصی را در دستور کار قرار داده که می توان به نشست های کتابخوان، جلسات نقد کتاب، مسابقات کتابخوانی و.. . اشاره کرد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی گلستان افزود: با تلاش های همکاران این مجموعه شرکت کنندگان در مسابقه کتابخوانی رضوی از ۴ هزار نفر در سال ۹۵ به ۳۱ هزار نفر در سال جاری رسیده است.
 
وی رسیدن به مطالعه پایدار را مورد تاکید نظام و مقام معظم رهبری دانست و گفت: اگرقرار است جامعه به توسعه پایدار برسد از طریق افزایش سرانه مطالعه انجام می‌شود.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی گلستان با اشاره به اینکه مهمترین راه برای رسیدن به مطالعه پایدار افزایش سرانه مطالعه است، گفت: اداره کل به تنهایی قادر نیست تا به این هدف دست پیدا کند و از دستگاه های فرهنگی می خواهیم که در این خصوص پای کار بایند.
 
گفتنی است، در این مراسم از ۲۳ نفر از خادمان عرصه کتاب و کتابخوانی و سه نفر از خبرنگاران فعال حوزه کتاب"هادی علمدار" و " خانم ربابه کابلی" و" مجید میهن دوست " تجلیل به عمل آمد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک