مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/02/19 تعداد بازدید: 404
print
محلات حاشیه نشین از اولویت های جدی استانداری گلستان جهت کاهش آسیب های اجتماعی است

عبد الرضا چراغعلی گفت: محلات حاشیه نشین از اولویت های جدی استان است و می طلبد تا اولویت های اجرایی در این مناطق رصد شده و طرح نویسی،برنامه نویسی شود تا بتوانیم تامین اعتبار کنیم.

عبد الرضا چراغعلی در نشست برنامه ریزی مبارزه با آسیب های اجتماعی در دفتر مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان اظهار داشت:آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در چند سال اخیر گریبان‌گیر بسیاری از خانواده‌ها شده است، آسیب‌هایی مانند "طلاق"، "اعتیاد"، "زنان سرپرست خانوار"، "کودکان کار و خیابانی" و "حاشیه‌نشینی" بیشترین فراوانی را دارند و امروز بزرگترین مسئولیت ادارات ذیربط رصد این آسیب ها و ارایه برنامه های فرهنگی است تا شاهد کاهش آسیب ها در سطح جامعه شویم.
 
وی با اشاره به نقش و تاثیر گذاری هیئات مذهبی، مداحان،پایگاه های قرآنی و فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد:این گروه ها از مهمترین اقشار تاثیر گذار جامعه هستند.
 
این مقام استانی تصریح کرد: داشتن نقشه راه برای کنترل، کاهش و البته پیشگیری از وقوع آنها امری لازم و ضروری است و این انتظاری است که از ادارات داریم و افزود: از طرح های خوب در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی حمایت می‌کنیم.
 
نور الله ولی نژاد مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان در این نشست با اشاره به اینکه ۶ پایگاه فرهنگی اجتماعی در مناطق حاشیه نشین استان راه اندازی کرده ایم،افزود:در این پایگاه ها از مدیرانی توانمند،باذوق،جوان و دارای تجربه کار فرهنگی استفاده کرده ایم و امیدواریم که تا پایان سال شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق باشیم.
 
وی تصریح کرد: با اجرای طرح تحول اجتماعی فرهنگی وزرات کشور با برش دستگاهی سازمان تبلیغات اسلامی تلاش می‌کنیم تا فعالیت تاثیر گذاری در سکونت گاه های غیر رسمی داشته و شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق باشیم.
 
رئیس مبارزه با آسیب های اجتماعی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان بیان کرد:راه اندازی پایگاه های فرهنگی اجتماعی در سکونت گاه های غیر رسمی ظرفیت بسیار خوبی است تا با فراهم کردن بستر مناسبت و جذب حد اکثری مخاطبان و ارایه برنامه های فرهنگی و دینی،رشد، پویایی و ایمن سازی آنان را در برابر آسیب های اجتماعی مهیا سازد.
 
حجت‌الاسلام علی سایری معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان نیز در این نشست برنامه ریزی اظهار داشت: آسیب های اجتماعی در بعضی از محلا ت به بحران رسیده است و اگر کار و تلاش لازم صورت نگیرد این آسیب ها دامن همه را خواهد گرفت.
 
وی گفت:در مبارزه با آسیب های اجتماعی پیشگیری حرف اول را می زند و به جای اینکه برای زندان، زنان سرپرست خانوار،کمپ اعتیاد در آینده هزینه کنیم امروز این هزینه ها را در پیشگیری صرف نماییم.
 

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک