مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/12/22 تعداد بازدید: 234
print
فرهنگ مهدویت در جامعه گسترده شود

حجت الاسلام علی اکبر سایری گفت: فرهنگ مهدویت در جامعه گسترده شود.

 معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان:

فرهنگ مهدویت در جامعه گسترده شود
حجت‌الاسلام علی اکبر سایری گفت: فرهنگ مهدویت در جامعه گسترده شود.
 
 حجت‌الاسلام علی اکبر سایری در همایش گردهمایی مربیان مهدویت استان گلستان با اشاره به اهمیت موضوع حجاب در جامعه اظهار کرد: ما تکلیفی نداریم خود را در برابر نابینا بپوشانیم اما حضرت فاطمه (س) خود را می پوشاند، پیامبر به ایشان می‌گوید این فرد نابیناست، اما حضرت فاطمه (س) می‌گوید، او نابیناست اما من او را می بینم.
 
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان افزود: یکی از فلسفه های موضوعی که حضرت فاطمه در پشت در قرار گرفت که منجر به آسیب دیدگی وی شد این بود که کسی او را نبیند، حتی زمانی هم که حضرت زهرا در بستر بیماری بود فرمود قرار نیست من نگران مرگ باشم، چراکه مرگ دیدار معبود است نگرانی من این است که زمانی که فوت کردم حجمی از بدنم دیده شود که در نهایت تابوتی درست شد و خیال حضرت آسوده شد.
 
وی ادامه داد: از حضرت زهرا پرسیدند بهترین چیز برای زن مسلمان چیست و ایشان فرمود بهترین چیز برای زنان مسلمان این است که مردان نامحرم آن ها را نبینند و زنان هم مردان نامحرم را نبینند.
 
وی افزود: اگر امروز زهرا این طور عظمت پیدا کرده، رمز و راز آن تجلی حیا و عفت است.
 
حجت‌الاسلام سایری با اشاره به وضعیت حجاب در جامعه گفت: متاسفانه امروزه شاهدیم رعایت نکردن حجاب و زیر پا قرار دادن قوانین جامعه اسلامی تبدیل به امتیاز برای افراد شده است، همچنین برخی افراد زیر پا گذاشتن خون شهدا و نداشتن ارادت به امام زمان را نوعی امتیاز برای خود تلقی می‌کنند.
 
وی با تاکید بر این نکته که فرهنگ مهدویت را باید در جامعه حاکم کنیم، اظهار کرد: همه بد حجابی های موجود در جامعه از تهاجم فرهنگی نیست و بخشی به ما برمیگردد که در این مسیر کم گزاشته ایم و آنگونه که باید از بحث حجاب حمایت نکرده ایم.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک