مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/05/11 تعداد بازدید: 500
print
فرهنگ سازی گام نخست در ترویج شعائر دینی است

حجت الاسلام نیشابوری گفت: فرهنگ سازی گام نخست در ترویج شعائر دینی است.

حجت‌الاسلام نیشابوری در گفتگو با مدیر روابط عمومی این اداره با اشاره به تاثیرگذاری هیئات مذهبی و مداحان در جامعه، عنوان کرد: استفاده از اشعار سست وبی محتوا، استفاده از آهنگ‌های نامناسب، دامن زدن به اختلافات مذهبی و اعمال سلیقه از آسیب‌ها در حوزه مناسبت‌های مذهبی است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان اظهار داشت: باید در ترویج شعائر دینی به سمتی برویم که در قدم نخست فرهنگ‌سازی و در مرحله بعدی کارها تبدیل به اعتقادات شود.

وی رواج سنت ستایشگری خاندان پیامبر اکرم (ص) توسط مداحان باذوق و هنرمند را یک فرصت دانستند و افزودند: این فرصت و امکان بزرگ، مسئولیتها و تعهداتی را نیز به همراه خود دارد که میتواند زمینه ساز تحول در کشور شود.

نیشابوری بابیان اینکه باید بین هیئت‌های جوانان و پیشکسوتان پلی زده شود، ادامه داد: هدف قرار دادن اهل‌بیت به‌جای واسطه قرار دادن ایشان، ظاهرگرایی به‌جای کیفی گرایی و یک‌سویه نگری مناسبت‌ها از عوامل ایجاد انحرافات است.

وی با بیان اینکه به میدان آوردن افراد بدون بهره‌برداری معقول، عدم توجه به نظرات مراجع، خرافه گرایی و طرح مسائل حزبی و جناحی در رسانه‌های عمومی از دیگر آسیب‌های این حوزه است، گفت:وجود روحانی، کارشناس مذهبی و فعالیت کارشناسانه و گروهی، مانع از ایجاد این آسیب‌ها می‌شود.

گفتنی است، این گفتگو 10 مرداد 96 انجام شد.
 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک