مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/12/09 تعداد بازدید: 333
print
جامعه نیازمند تبیین معارف الهی به دست علماست

مدیرکل فرق و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: جامعه نیازمند تبیین معارف الهی به دست علماست.

حجت الاسلام احمد حاتمیان صبح پنجشنبه در کنگره منطقه ای شعر اهل بیت (ع) که در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: سنت الهی در بحث هدایت جامعه انسانی بر این مبنا استوار است که هدایتگران و رسولان خود را از جنس بشر انتخاب کنند چراکه قرار است هدایتگران در بین مردم باشند و آن ها را به سوی خدا هدایت کنند.

وی افزود: به صورت منطقی می طلبد این انسان هدایتگر که پرچم رسالت را به دوش می کشد از جنس بشر و انسان باشد، برای این که بتوانند نیازهای فیزیولوژیکی انسان را درک کنند و در جهت رفع مشکلات آن ها قدم بردارند.

حجت الاسلام حاتمیان اظهار کرد: براساس آیات الهی نگاه مردم اینگونه است که تصور می کنند رسولان و پیامبرشان باید از جنس ملائک و فرشتگان باشد، اگر قرار باشد خداوند جنس رسولان و پیامبرانش را از جنس ملائک قرار دهد که نیازی به آب و غذا و مسکن نداشته باشند چگونه نیازهای مردم را درک و آن ها را راهنمایی کنند؟

وی ادامه داد: جامعه نیازمند تبیین معارف به دست انبیا و علماست و رسالت علما هم تبین معارف الهی در جامعه است، اگر ما به معرفی شخصیت انبیا و اولیای خدا نباشیم مردم از کجا و چگونه با این معارف ها آشنا شوند.

حجت الاسلام حاتمیان گفت: اهل بیت اختصاص به مذهب خاصی ندارند چرا که چراغ راه بشریت هستند  و روزی بشریت ارزش آن را درک می کند که برایش دیر شده است.

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک