مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/10/28 تعداد بازدید: 271
print
تجلیل استاندار گلستان از مدیر کل تبلیغات اسلامی در حوزه عملکردی جوانان

استاندار گلستان با اهدای لوح تقدیر از مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان برای فعالیت خوب در حوزه جوانان تقدیر و تشکر کرد.

حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر،با بیان اینکه باید چرخ اقتصاد را به جوان ها سپرد تا شاهد پیشرفت کشور باشیم، گفت: جوانان امروز همچون دوران انقلاب پایبند به ارزش ها هستند.

 
مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان جوان را سرمایه جامعه و جوانی را سرمایه خود فرد دانست و اظهار کرد: جامعه باید قدر جوان و جوان باید قدر جوانی خود را بداند، اگر این دو اتفاق نیفتد ضربه ای بزرگ به جامعه وارد می‌شود.
 
وی افزود: با ایثار و فداکاری که جوانان در ۴۰ سال انقلاب اسلامی داشتند باعث شدند اتفاقات خوبی در کشور رقم خورد، اگر امروز ۴۰ سالگی انقلاب را جشن می گیریم نشان از همت مردم به خصوص جوانان در دوران های مختلف دارد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان اینکه بیش از ۷۵ درصد هیئت مذهبی ها و بیش از ۵۰ درصد تشکل های دینی را جوانان تشکیل می دهند، گفت: بیش از ۷۵ درصد جمعیت معتکفین و بیش از ۸۰ درصد محافل قرآنی با حضور جوانان برگزار می‌شود.
 
ولی نژاد اظهار کرد: امروز جوانان با حضور خود در اجتماعات بزرگ چون ۲۲ بهمن، ۱۳ آبان، روز جهانی قدس و ۱۹ دی اعلام می‌کنند که همچون جوانان دوران انقلاب پای بند به ارزش های انقلاب هستند.
 
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران با تدبیر امام آغاز و ادامه آن با نقش آفرینی جوانان در عرصه های مختلف استمرار بخشیده شد، امروز جوانان انقلابی با نیروی توانمندی که برخوردار هستند باعث شدند تا تکیه گاه خوبی برای انقلاب باشند، ممکن است بخشی از جامعه از برخی جوانان گله مند باشند اما قاطبه جوانان خوب است.
 
ولی نژاد با بیان اینکه گاهی افراد چون حضور جوانان را در مسجد کم یافتند این برداشت را دارند که جوانان دین گریز شدند، توضیح داد: اما در پاسخ این افراد باید گفت جوانان جامعه ایران دین گریز نیستند؛ ممکن است جوانان در همه زمان ها به اندازه افراد مسن فرصت کافی برای حضور در مساجد را نداشته باشند اما اگر شرایط ایجاد شود حضور آن ها در مناسبت هایی چون شب های قدر، نماز عید فطر، دسته های مذهبی و دیگر مناسبت های مذهبی بسیار پررنگ است.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: ممکن است جمع محدودی در جامعه دین گریز باشند اما به این معنا نخواهد بود که قاطبه جامعه دین گریز است.
 
وی افزود: زمانی که رهبر معظم انقلاب برای کاری مهم فرمان می دهند و حضور جوانان را به میدان می طلبند آن روز خواهیم دید جوانان جامعه چه شکوه و عظمتی برای کشور خلق می‌کنند. در ۴۰ سال انقلاب اسلامی مردم خصوصا نسل جوان با فرمانبری از دستورات رهبر معظم انقلاب، در دفاع از آرمان ها، با ایثار، از خودگذشتگی و استقلال طلبی به اثبات رساندند که همچنان پایبند به ارزش های خود هستند.
 
ولی نژاد با بیان اینکه چرخ اقتصاد کشور به دست جوان خواهد چرخید، اظهار کرد: امید است همه دلسوزان، جوانان را درک کنند، یقین داریم با درک درست جوان تصمیمی درست گرفته خواهد شد و در تصمیمی درست نتایج خوبی به دست خواهد آمد.
 
وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی از متولیان حوزه جوانان است که با رصد نیازهای فرهنگی و دینی جوانان توانسته برنامه های موثر در سطح جامعه برگزار کند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: این اداره کل توانسته با هدف احیاء و اشاعه اندیشه تابناک اسلام در همه زمینه ‌های مورد نیاز مانن تقویت روح عبودیت الهی، ترویج اخلاق اسلامی در میان مردم به‌ویژه نسل جوان و شناخت توطئه ‌های فرهنگی و تبلیغی بیگانگان، اقدام کند.
 
وی یادآور شد: با برنامه ریزی های انجام شده توانستیم نسبت به برگزاری گفتمان های دینی در ۸۰ مدرسه استان، جذب ۳۲ روحانی جوان با عنوان روحانی مستقر، توانمندسازی جوانان مداح در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی، آموزش روحانیون و ائمه جماعات جوان و تولید نرم افزارهای چند رسانه ای با رویکرد مبارزه با آسیب های اجتماعی اقدام کنیم.
 
ولی نژاد اظهار کرد: راه اندازی ۶ پایگاه فرهنگی اجتماعی در محلات حاشیه نشین گرگان، گنبد، ارائه برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه جوانان، برگزاری ۴۰ پایگاه هسته های فرهنگی جوان در مساجد و مراکز وابسته به سازمان در استان از دیگر برنامه هایی است که توسط این اداره کل در سطح استان انجام شد.
 
گفتنی است استان گلستان توانسته در حوزه فعالیت های جوانان و ستاد ساماندهی اول جوانان در کشور رتبه نخست را کسب کند که در همین راستا اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان هم مورد تقدیر استاندار گلستان واقع شد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک