مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/05/14 تعداد بازدید: 595
print
بهترین راه مبارزه با تهاجم فرهنگی، تعمیق باورهای دینی است

حجت الاسلام نیشابوری گفت: بهترین راه مبارزه با تهاجم فرهنگی، تعمیق باورهای دینی است.

 حجت‌الاسلام حسن نیشابوری در گفتگو با روحانی مستقر اداره تبلیغات اسلامی گرگان در قلعه حسن گرگان با اشاره به ضرورت هجرت در جهت تبلیغ دین گفت: با توجه به ضرورت‌های زمان و هجمه‌های سنگین دشمنان اسلام به اعتقادات و باورهای دینی مردم، لازم است افرادی که به مدارج علمی مورد قبول رسیده‌اند با هجرت به نقاط مختلف کشور با این هجمه‌ها مقابله کرده و با نشر معارف دین زکات علم خود را بپردازند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) نیز بهترین راه مبارزه با تهاجم فرهنگی را تعمیق باورهای دینی دانسته است که به دست مبلغین اسلام انجام می‌شود.

وی محدود بودن امکانات لازم فرهنگی و تبلیغی را از جمله موانع هجرت دانست و اعلام کرد: در برخی نقاط کشور امکانات لازم فرهنگی و تبلیغی محدود است و همین امر بخشی از موانع هجرت را تشکیل می‌دهد، همچنین ممکن است برخی افراد با وجود داشتن توانایی لازم برای تبلیغ، به ادامه تحصیل و کسب مدارج تخصصی نیاز داشته باشند.

نیشابوری درباره هجرت علمای برجسته و تاثیر حضور آنان در استان‌های مختلف بیان داشت: نفس حضور عالمی پرهیزکار در یک منطقه، تبلیغ دین، معارف قرآن و اهل بیت(ع) است و اقشار مختلف از نور علم این عالم بهره مند می‌شوند که این نیز به نوعی مبارزه با تهاجم فرهنگی، تقویت و تعمیق ایمان و باورهای دینی مردم است و برطرف شدت بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در آن منطقه را در پی خواهد داشت.

گفتنی است، این دیدار 14 مرداد 96 انجام شد.
 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک