مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/05/20 تعداد بازدید: 120
print
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان: طرح «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در ۳۵ بقعه متبرکه گلستان برگزار می شود

حجت الاسلام دارابی از اجرای طرح «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در ۳۵ بقعه متبرکه استان گلستان خبر داد.

حجت الاسلام حسن دارابی گفت: به مناسبت دهه ولایت، طرح ولایت علوی، اکمال دین نبوی در ۳۵ بقعه متبرکه سطح استان برگزار می شود.

 

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان افزود: از جمله برنامه های این طرح برگزاری دعای عرفه در ۲۲بقعه متبرکه، برگزاری جشن عید غدیر در ۲۶ بقعه متبرکه با برنامه های متنوع شامل؛ مدیحه سرایی، شعرخوانی، اطعام، خطبه خوانی، تجلیل از سادات، قرائت میثاق نامه، عقد اخوت و برگزاری جشن و اقامه نماز عید قربان است.

 

وی تصریح کرد: در دهه ولایت برنامه ویژه ای برای بانوان با عنوان اجتماع بانوان ولایی در ۱۳ بقعه متبرکه سطح استان برگزار می شود.

 

حجت الاسلام دارابی با اشاره به برپایی ۴ نمایشگاه محصولات فرهنگی با موضوع ترویج فرهنگ غدیر، اظهارداشت: برای تقویت فعالیت های فرهنگی در ایام دهه ولایت، خیمه های معرفت با غرفه های متعدد در موضوعات کودک و نوجوان، مشاوره، پاسخگویی به مسائل شرعی، چند رسانه ای و گفتمان غدیر در بقاع متبرکه برپا می شود.

 

وی با اشاره به اینکه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف یکی از دیگر برنامه هایی است که در این دهه انجام خواهد شد، افزود: در همین راستا ۱۲ ایستگاه «همه واقف باشیم» در بقاع متبرکه برپا می شود.

 

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه گلستان افزود: هر ساله از محل موقوفاتی که توسط واقفین برای عید قربان و غدیر وقف شده برنامه هایی از جمله اطعام روز عید غدیر، قربانی کردن، برگزاری مراسمات جشن و شادمانی و صدقه به نیازمندان اجرا می شود.

 

وی با اشاره به طرح نشاط معنوی که با هدف غنی سازی اوقاف فراغت کودکان و نوجوانان اجرا می شود، اظهار کرد: این طرح در ایام دهه کرامت آغاز شد و اختتامیه آن همزمان با عید غدیر برگزار می شود.

 

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه گلستان افزود: از دیگر برنامه های این دهه می توان به برگزاری محافل انس با قرآن کریم، پیاده روی سادات به سمت بقاع متبرکه، اجرای نمایش واقعه غدیر، برپایی ایستگاه های صلواتی و ...نیز اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در رویکرد جدید خود، تقویت کارکرد های خیریه در امور اجتماعی با محوریت مراکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی(افق) بقاع متبرکه را در دستور کار قرار داده است، گفت: در همین راستا، اداره کل اوقاف استان به مناسبت عید غدیرخم، آزادی زندانیان نیازمند با جرایم غیرعمد را پیگیری می کند.

 

حجت الاسلام دارابی افزود: در طرح کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد استان گلستان قرار است حداقل ۴ نفر که بدهی آنها کمتر از ۵۰۰میلیون ریال است در روز عید سعید غدیرخم آزاد شوند.

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک