مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/05/27 تعداد بازدید: 41
print
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد گلستان تاکید کرد: جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد بستری برای عرضه هنر دینی

بیکی گفت: جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد بستری برای عرضه آثار هنرمندان متعهد در حوزه هنر دینی است.

مهدی بیکی در حاشیه اکران فیلم های سومین جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد گفت: یکی از حلقه‎های مفقوده که در کانون‎‎های مسجد در بحث هنر داریم کمرنگ بودن فضای فیلم‎سازی است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان ادامه داد: یقینا قالب فیلم‎سازی یکی از قالب‎های موثر در سطح بین‎المللی است و اگر بخواهیم ایده‎ها و محتواهای دینی خود را در سطح جامعه عرضه کنیم باید در این قالب حرفی برای گفتن داشته باشیم.

 

بیکی بیان کرد: جشنواره طنین فرصت مناسبی است و شاید به عنوان گام ابتدایی باشد و اگر بخواهیم بحث‎های هنری را مهندسی کنیم گام نخست برای ورود به عرصه فیلم‎سازی این جشنواره به‎شمار می‎رود.

 

وی گفت:‌این جشنواره کمک می‎کند بچه‎های مسجدی با هنر فیلم‎سازی آشنا شوند و فرصتی است که هنرمندان متعهد در حوزه هنر دینی آثار خود را عرضه کنند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان خاطرنشان کرد: جشنواره طنین به مخاطبین و فیلم‎سازان ما کمک می‎کند و نیروهای مدیریتی در سطح کانون‎های مساجد می‎توانند در عرصه هنر فیلم‎سازی خود را با این جشنواره چابک سازند.

 

بیکی گفت: قرآن کریم به موضوع هنر توجه‎ ویژه‎ای داشته است و با تاسی از قرآن اگر بخواهیم محتوایی را به مخاطب عرضه کنیم باید از قالب‎های هنری بهره بجوییم چرا که بشر فطرتا به موضوع هنر علاقه دارد.

 

وی با بیان اینکه برای اینکه این فضا را مهندسی کنیم نیازمند یک سری جریان‎سازی در سطح کانون مساجد هستیم، عنوان کرد: این جریان‎سازی یک سری ابزار نیاز دارد و یکی از این موضوعات اقداماتی مثل جشنواره طنین مسجد است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان افزود: باید برای تقویت جشنواره طنین مسجد در طول سال برنامه‎های آموزشی برای خود باید در نظر بگیریم و بر اساس تقویم آموزشی فیلم‎سازان را تربیت کنیم و از سویی فضای مجازی را با تولید محتواهایی که داریم پر کنیم.

 

بیکی گفت: انتظار داریم که در این مسیر بسیاری از کانون‎های مساجد افراد مستعدی که در این مسیر هستند معرفی کنند و در طول سال بتوانیم این افراد را تربیت کنیم و بستر رشد این افراد را فراهم سازیم.

 

وی یادآور شد: یقینا از دل کارگاه‎ها و برنامه‎هایی که داریم استعدادهایی شکوفا خواهند شد که می‎توانند در عرصه ملی و بین‎المللی بدرخشند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک