مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/05/24 تعداد بازدید: 45
print
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان: دانش آموزان گلستانی بیشترین رتبه های زیر ۱۰۰۰ را کسب کرده اند

گوهری راد گفت: در کنکور امسال دانش آموزان گلستانی بیشترین رتبه های زیر هزار کسب کرده اند.

احسان گوهری راد گفت: در کنکور سراسری امسال ۲۵ هزار و ۳۳۳ شرکت کننده از دانش آموزان استان گلستان بوده اند که از این تعداد 7 هزار و ۵۷۳ دانش آموز در آزمون رشته انسانی، ۱۵ هزار و ۵۷۹ دانش آموز در آزمون رشته تجربی و دو هزار و ۱۸۱ دانش آموز در آزمون رشته ریاضی شرکت کردند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان افزود: در کنکور سراسری امسال نسبت به سال قبل افزایش شرکت کننده داشته ایم.

 

وی ادامه داد: طبق نتایج اعلام شده، درصد رتبه های زیر 1000 دانش آموزان گلستانی در کنکور سراسری  امسال نسبت به سال قبل بالاتر است و این آمار مختص به یک شهرستان نبوده بلکه از همه شهرستان های استان رتبه های زیر ۱۰۰۰ زیادی داشته ایم.

 

گوهری راد با بیان اینکه 56.63  شرکت کنندگان گلستانی در کنکور سراسری امسال را دانش آموزان سنوات قبل تشکیل می دهند، گفت: یکی از مشکلات اساسی ما در خصوص انتخاب رشته دانش آموزان این است که تعداد زیادی از دانش آموزانی که در کنکور سراسری شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند، انتخاب رشته نمی کنند و این، آموزش و پرورش استان را به چالش می کشد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه مشاورین پایگاه های انتخاب رشته کنکور سراسری آموزش و پرورش مهارت‌های تخصصی و لازم را کسب کرده اند و از رشته های موجود در دانشگاه ها و ظرفیت ها به طور دقیق و کاملی اطلاع دارند، می توان گفت بهترین مکان برای انتخاب رشته دانش آموزان همین پایگاه هاست.

 

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در خصوص ارتقای سطح کیفیت آموزش استان گفت: به منظور ارتقای سطح کیفیت آموزش و بازمهندسی در الگوی رشد دانش آموزان سه برنامه مهم در بخش های دانش آموزی، معلمان، مدیران مدارس و اولیای دانش آموزان اجرایی می شود که در بخش دانش آموزی، برنامه هایی از قبیل: خدمات مشاوره ای، کلاس های فوق برنامه، گفتمان های دانش آموزی و برنامه های مطالعاتی خواهد بود و برای معلمان کلاس های بازآموزی به منظور ارتقای سطح علمی دایر خواهد شد و همچنین برای مدیران مدارس طرح های تعالی و تدبیر، بازآموزی علمی و ارتقای دانش مدیریتی بوده که از تابستان امسال شروع شده است و در طی سال تحصیلی آینده روند خود را ادامه خواهد داد و همچنین کلاس های مشاوره تخصصی برای اولیای دانش آموزان از دیگر برنامه‌هایی بوده که برای ارتقای سطح کیفیت آموزش استان پیش بینی شده است.

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک