مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1397/06/22 تعداد بازدید: 467
print
سب رتبه سوم استان گلستان در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان گفت: بر اساس ارزیابی وزارت کشور، استان گلستان در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی رتبه سوم را کسب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاندای گلستان، محمدحسن پاسوار اظهار کرد: بر اساس ارزیابی وزارت کشور، ارسالی به رئیس جمهوری، عملکرد استان های سراسر کشور در اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی افزود: متوسط عملکرد کشوری 79.7 درصد بوده که استان گلستان با جذب ۱۸۹۶ نفر و ۱۶۸ درصد عملکرد در سطح کشور حائز رتبه سوم شد. 
وی بیان داشت: استان های اصفهان با ۱۸۸ درصد و خراسان جنوبی با ۱۷۲ درصد به ترتیب رتبه های اول و دوم را به خود اختصاص داده اند.
لازم به ذکر است؛ طرح «مهارت آموزی در محیط کار واقعی» طرحی است که بر مبنای آن متقاضیان و بیکاران جهت کسب مهارت و تجربه زیر نظر اساتید، حرفه های مختلف که مورد تائید اداره کل فنی و حرفه ای، تامین اجتماعی و تعاون و کار و رفاه اجتماعی است به عنوان کارآموز و کارورز مشغول به کار شده و توسط دولت بیمه حوادث کار می شوند. 
این طرح در راستای حمایت از اشتغال پایدار با مسئولیت مستقیم وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی انجام می شود و بیکاران جویای کار به صورت استاد-شاگردی کسب تجربه می کنند.
براساس هدف گذاری انجام شده در سال ۱۳۹۶ در کشور ۵۰۰۲۰ نفر هدف گذاری شده که سهم استان ۱۱۳۰ نفر بوده است. 
این طرح در راستای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی تصویب گردیده است و یکی از اهداف آن، ارتقای مهارت نیروی کار بوده و این موضوع در پایداری و استمرار اشتغال به کار متقاضیان نقش موثری ایفا خواهد نمود.
امید است استمرار اجرای این طرح در کشور و استان در سال جاری باعث جذب تعداد زیادی از بیکاران گردیده و در کاهش نرخ بیکاری موثر باشد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک