مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/12/18 تعداد بازدید: 246
print
حضرت فاطمه(س) در ولایت مداری نمونه بود

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری گفت: حضرت فاطمه(س) در ولایت مداری نمونه بود.

 عضو مجلس خبرگان رهبری:

حضرت فاطمه(س) در ولایت مداری نمونه بود
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری گفت: حضرت فاطمه(س) در ولایت مداری نمونه بود.
 
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در کنگره منطقه ای بانوی آفتاب که در سالن ولایت اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد، اظهار کرد: یک روحانی نقش تبلیغی کار سازی دارد و به‌عنوان یک مبلغ می تواند نقش آفرین باشد اما مهمتر از نقش تبلیغی نقش الگویی اوست که گاهی تاثیر گذاری اش از نقش تبلیغی بیشتر است.
 
وی بیان داشت: در قرآن چهره های درخشانی به‌عنوان الگو و اسوه معرفی شده است، البته از چهره هایی هم برای درس آموزی بشر نام برده شده است.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: فاطمه(س) هم شخصیت انتصابی و هم اکتسابی دارند و به پدری متصل است که در شب معراج از جایگاه بالایی برخوردار بود.
 
وی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) در ولایتمداری و همسرداری داری نمونه بود، اظهارکرد: بانوان نباید بهانه جویی کنند و با چشم و هم چشمی و بهانه های بی مورد زندگی را به کام همسرشان تلخ کنند.
 
آیت الله حسینی افزود: امروز جامعه ما جامعه بیماری است چراکه از اهل بیت فاصله گرفته است و باید تلاش کنیم در زندگی رضایت خدا را مدنظر قرار دهیم نه رضایت فرد دیگری را، چراکه در این صورت به زندگی ارزشمندی دست پیدا می‌کنیم.
 
وی اظهار کرد: حضرت فاطمه(س) در همه بخش های زندگی سختی ها را تحمل می‌کند و هیچ هراسی از مشکلات ندارد چرا که کسی که می خواهد پیشوای دیگران باشد ابتدا باید خود همه خصوصیات را داشته باشد و حضرت فاطمه این گونه بود.
 
عضو شورای خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) در تمام جهات نمونه است، افزود: حضرت فاطمه(س) ولایت مدار است و در تمام صحنه و برنامه ها الگوست.
 
وی با بیان اینکه در زمینه تربیت فرزند وضعیت خوبی نداریم و به حال این وضعیت باید گریست، گفت: فاطمه(س) با تمام مشکلاتش در آن دوران وقت می گذارد و چه فرزندانی تربیت می‌کند و این تربیت حاوی پیام برای زن مسلمان امروز است، اما بانوان امروز ما فرزندان خود را به مهد می سپارند که باید گفت تربیت مهد کودک ها تربیت دلسوزانه مادر نیست.
 
گفتنی است، این کنگره با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان و مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور برگزار شد.
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک