مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1396/08/22 تعداد بازدید: 348
print
آمار جان باختگان زمین لرزه غرب کشور؛ 207 نفر

 

 
آمار جان باختگان زمین لرزه غرب کشور؛ 207 نفر
 
در پی جان باختن شماری از هموطنان در زمین لرزه 7/3 ریشتری در استان کرمانشاه؛ در این استان 3 روز عزای عمومی اعلام شد.به رئیس جمهور در گفتگوی تلفنی با وزیرکشور دستور لازم را برای رسیدگی به مناطق زلزله زده صادر کرد. آمار جان باختگان زمین لرزه 7/3 ریشتری غرب کشور تاکنون 207 تن اعلام شده است. 1684 نفر هم زخمی شده اند
 
اسکان اضطراری مردم زلزله زده آغاز شده است. عملیات ادامه با سرعت ادامه دارد. ازگله، ثلاث باباجانی و سر پل ذهاب بیشترین خسارات و تلفات را داشته اند. معاون سازمان مدیریت بحران کشور گفت آمار جان باختگان و زخمی ها تغییر خواهد کرد.
 
زلزله ساعت 21:48 دقیقه دیشب در مرز ایران و عراق در امتداد کرمانشاه رخ داد و در همه استانهای نوار مرزی احساس شد. مدارس و دانشگاه های کرمانشاه امروز تعطیل است اما ادارات باز هستند. امکانات سپاه، ارتش و بسیج به یاری گروه امداد آمده است. همزمان با روشن شدن هوا، بالگردهای سازمان هلال احمر به منطقه اعزام شدند. وزیر کشور که به منطقه رفته گفت استان های مجاور در آمادگی کامل  به سر می برند و امکانات، نیرو، چادر و وسایل امداد، به مناطق  آسیب دیده ارسال شده است. ­رحمانی فضلی افزود: نگران تلفات و آسیب ها در روستاها هستیم. سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور گفت: بسیاری از راه های روستایی که بر اثر زلزله تخریب شده بود بازگشایی شد
 ­رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: 29 گروه جستجو و نجات از استان های معین به کمک 33 گروه دیگر مستقر در استان کرمانشاه آمده اند. 9 تیم درمان اضطراری هم به مناطق آسیب دیده اعزام شده است. معاون استاندار کرمانشاه گفت: دو بیمارستان صحرایی در سر پل ذهاب و ازگله ایجاد خواهد شد.
با دستور وزیر بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور موظف شدند به اعزام کادر درمانی متخصص، تجهیزات پزشکی، آمبولانس و تامین خون مورد نیاز برای مراکز درمانی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در سریع‌ترین زمان اقدام کنند. حداقل 50 پس لرزه در استان کرمانشاه و برخی مناطق دیگر به وقوع پیوسته است.
مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرده پس لرزه ها ادامه خواهد داشت. سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: مشکل خاصی در تاسیسات گازی ایلام و کرمانشاه وجود ندارد. مدیرعامل آب منطقه ای اعلام کرد: زلزله  به هیچ یک از سدها و سازه های آبی استان آسیبی نزده است.
 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک