مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

آب و هوا
1398/05/21 تعداد بازدید: 71
print
آیت الله نورمفیدی: مقاومت در برابر کفر و استبداد برگرفته از آیات و متن قرآن است

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: مقاومت در برابر کفر و استبداد برگرفته از آیات و متن قرآن است.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های نماز عید قربان در گرگان اظهار داشت: خداوند در قرآن می‌فرماید اگر کسی راه درست و ارزش‌های الهی را بین مردم ترویج کند و خودش هم به آن تصدیق داشته باشد، از متقین است.

وی افزود: برخی مفسران مراد از این آیه را پیامبر و برخی امام علی (ع) را مصداق این آیه دانسته‌اند اما این آیه معنای عام دارد و هر کسی را که ارزش‌های الهی را محترم بشمرد، می‌تواند شامل شود.

آیت الله نورمفیدی گفت: همه باید سعی کنیم ارزش‌های الهی و وحیانی مانند اصلاح بین الناس را به خاطر خدا ترویج کنیم و در این صورت هم در دنیا و آخرت از الطاف الهی بهره‌مند خواهیم شد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به اعمال حج اشاره و اظهار کرد: در عربستان دیروز عید قربان اعلام شد و حجاج از اعمال خود فارغ شدند؛ انشالله که خداوند پیوست به اسلام و دین را در بین همه حجاج بیشتر کند.

امام جمعه گرگان افزود: مکه و مراسم حج می‌تواند از عوامل مهم وحدت باشد، همه مذاهب اسلامی در یک روز و زمان در اطراف خانه خدا جمع می‌شوند و اعمال مخصوص آن روز را انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: متاسفانه امروز حرمین شرفین در اختیار قبیله‌ای است که آن‌ها درست در جهت خلاف مصالح اسلامی حرکت می‌کند.

آیت الله نورمفیدی اظهارکرد: برخی می گویند که چرا بین ایران و عربستان صلح و سازشی پیش نمی‌آید؟ باید ببینیم ایراد و اشکال کار کجاست، اشکال کار در اساس و مبانی فکری بین ما و آن‌ها است.

وی ادامه داد: ما دنبال مسائلی هستیم که از متن اسلام بیرون آمده و آن‌ها متاسفانه دنبال چیزهایی هستند که مربوط به اسلام نیست و در این صورت این دو جریان فکری با هم جمع نمی‌شوند.

نماینده ولی فقیه در گلستان همچنین گفت: موضوع دومی که سازش بین عربستان و ایران را ناممکن کرده است سازش‌پذیری عربستان در برابر استکبار جهانی است، در حالی که ما به دنبال مقاومت امت اسلام در برابر جهان کفر و استبداد هستیم.

وی عنوان کرد: قبیله حاکم بر عربستان در پی سازش و مصالحه با اسرائیل و آمریکا هستند در حالی که مقاومت در برابر کفر و استبداد برگرفته از آیات و متن قرآن است.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند ایران امام خمینی (ره) شعار مقاومت در برابر کفر و عدم سازش با سر داد که این موضوع از مبانی دینی و آیات قرآن سرچشمه گرفته است.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات استان گلستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک